PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto Regionalne Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej w Kostrzynie

  • PAP    1 września 2011 - 19:24
Otwarto Regionalne Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej w Kostrzynie

Regionalne Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej otwarto w czwartek w Kostrzynie nad Odrą. Od września naukę w nowej szkole rozpoczęło 650 uczniów.
Regionalne Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej w Kostrzynie tworzą dwa budynki dydaktyczne, w których jest 38 sal, pomieszczenia administracyjne oraz hala sportowa z widownią na 300 miejsc. Wokół znajduje się kompleks boisk.

Budowa nowej szkoły średniej rozpoczęła się dziesięć lat temu, jednak po dwóch latach ze względu na brak pieniędzy prace przerwano. Wznowiono je w 2009 roku, a zakończono w sierpniu tego roku.

W drugim etapie inwestycja pochłonęła 20 mln zł, w tym 6 mln dofinansowała Unia Europejska; pozostała część pieniędzy pochodziła z budżetu powiatu gorzowskiego i miasta.

„To szkoła o profilu przede wszystkim zawodowym, bo absolwenci kierunków technicznych mają większe szanse na zatrudnienie, tym bardziej w Kostrzynie, gdzie działa Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna” – powiedział starosta gorzowski Józef Kruczkowski.

Czytaj też: Rozszerzą kostrzyńsko-słubicką strefę

Jak dodał, w ciągu dwóch lat przy szkole mają jeszcze powstać sale warsztatowe. Na piątek w Regionalnym Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej zaplanowano dni otwarte, by mieszkańcy Kostrzyna mogli zobaczyć nowo powstałą szkołę.

Czytaj też: Inwestorzy ciągną do Kostrzyna

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.