PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto wyjątkową Filharmonię Folkloru Polskiego

  • bad    6 października 2014 - 17:07
Otwarto wyjątkową Filharmonię Folkloru Polskiego

6 października 2014 r. uroczyście zainaugurowano projekt pn. "Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu" – rozbudowa i przebudowa Szkoły Muzycznej o salę koncertową, pomieszczenia dydaktyczne i warsztaty".
Inwestycja kosztowała 12 mln zł, z czego prawie 10 mln zł pochodziło z funduszy unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też: Filharmonia Śląska po remoncie czeka na gości

Nowoczesny kompleks edukacyjno-artystyczny, który powstał dzięki dotacji unijnej, nazwany został Filharmonią Folkloru Polskiego. W nowym budynku znajdują się m.in. dwie sale koncertowe - większa z widownią dla 250 osób oraz mniejsza przeznaczona dla 152 osób. Dodatkowo przebudowano i wyposażono istniejący dotychczas budynek szkoły muzycznej. Połączono go także z warsztatami budowy instrumentów ludowych.

Czytaj też: Odnowiona, stylowa Szkoła Muzyczna w Gdyni. Zobacz zdjęcia

Szkoła Muzyczna w Zbąszyniu powstała w 1959 r. i była pierwszą tego rodzaju placówką w Regionie Kozła. Jest to teren na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego, na którym do dziś praktykuje się muzykę ludową - grę na koźle weselnym, koźle ślubnym, sierszenkach i mazankach.

Szkoła w Zbąszyniu jest jedną z nielicznych w Europie, która obok realizacji programu nauki gry na instrumentach muzycznych, oferuje także naukę na instrumentach ludowych. Dzięki temu najlepsi uczniowie mogą brać udział w przeglądach, konkursach i festiwalach muzyki ludowej oraz odnosić w nich sukcesy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.