PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwórz dziecku drogę do lepszej pracy

  • www.Bezrzecze24.pl    21 sierpnia 2012 - 11:24
Otwórz dziecku drogę do lepszej pracy

Już 5 września startują zajęcia w Szkole Matematyki 2plus2 przy ulicy Ku Słońcu 124 (teren szkół salezjańskich) – centrum edukacyjnym, gdzie swoje zdolności matematyczne mogą doskonalić dzieci i młodzież od 4 do 19 roku życia.
„Zapraszamy na lekcję każdego ucznia, który potrzebuje dodatkowych zajęć matematycznych. Pracujemy zarówno z uczniami, którzy mają zaległości, jak i z prymusami. Program szkoły został tak stworzony, aby rozwinąć zdolności matematyczne dzieci w każdym wieku i na każdym poziomie” – mówi współzałożyciel szkoły Marcin Kruszyński.

Pracodawcy coraz częściej poszukują osób mających wiedzę i kompetencje matematyczne. Mimo to, matematyka wciąż odstrasza wielu uczniów. Decyzja o ponownym wprowadzeniu matematyki na maturę obowiązkową była m.in. podyktowana potrzebami rynku pracy.

Jak przyznają sami nauczyciele, tradycyjna nauka matematyki w szkole to gonitwa – rozbudowany program wciśnięty w bloki lekcyjne – to nauka męcząca, mało efektywna. Nie ma w niej czasu na indywidualną pracę z uczniem. Uczniowie na egzaminach dobrze radzą sobie z zadaniami o małym stopniu złożoności, ale już zadania, gdzie wymagana jest odpowiednia strategia rozwiązania, umiejętność analizowania i interpretowania problemów matematycznych są dla nich dużym problemem.

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak, osoby zawodowo związane z naukami ścisłymi (m.in. kariera w biznesie, branży finansowej, ubezpieczeniowej, informatycznej, edukacyjnej) zarabiają około 4 tys. zł brutto.

Największym atutem Szkoły matematyki 2plus2 jest indywidualna praca z nauczycielem nad dokładnie takim materiałem, jakiego uczeń potrzebuje.

Współzałożycielka szkoła, Justyna Jagoda dodaje: „Kolejnym atutem jest cena: proponujemy naukę wydajniejszą, a tańszą niż korepetycje. W ramach jednej opłaty miesięcznej można przychodzić do nas standardowo 8 godzin zegarowych w miesiącu. Dodatkowe 8 może być wykorzystywane w zależności od potrzeb co nie zwiększa opłaty za zajęcia. Ponadto, rodzice są dokładnie informowani o postępach w nauce – co miesiąc otrzymują szczegółowe raporty na temat swoich dzieci.”

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.