PARTNER PORTALU
  • BGK

Parlamentarzyści promują Mazury

  • PAP    27 kwietnia 2011 - 13:39
Parlamentarzyści promują Mazury

Stoiska do głosowania na Mazury w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury i makieta Kanału Elbląskiego pojawią się w Senacie 3 maja podczas dni otwartych tej izby.
To jeden ze sposobów na promocję Mazur przez parlamentarny zespół „Mazury Cud Natury”. Wszyscy, którzy odwiedzą gmach Senatu 3 maja, oprócz zwiedzania sali obrad, gabinetów marszałków i innych senackich zakamarków będą mogli również oddać swój głos na Mazury w konkursie „New 7 Wonders of Nature”.

Senackich gości do głosowania będą zachęcali znani parlamentarzyści m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. „Chcemy zachęcić wszystkich do głosowania na Mazury w ramach konkursu organizowanego przez szwajcarską fundację New7Wonders” – powiedział przewodniczący obradującego w środę zespołu senator Stanisław Gorczyca (PO).

Jak przypomniał, wcześniej ta sama fundacja organizowała konkurs na siedem budowli świata. „Do tych siedmiu budowli została zaliczona meksykańska piramida Kukulcana w Chichen Itza. Gdy byłem w Meksyku dowiedziałem się, że od tego momentu sześciokrotnie zwiększyła się tam liczba turystów. Może to jest recepta na Mazury” – wyjaśnił senator.

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) Elżbieta Wąsowicz-Zaborek zapowiedziała, że 3 maja w Senacie będzie można zobaczyć specjalną makietę Kanału Elbląskiego, przywiezioną z województwa warmińsko-mazurskiego.

„Dodatkowo na Facebooku chcemy przeprowadzić akcję zachęcającą do tego by przyjść do Senatu i oddać swój głos za Mazurami” – zapowiedziała Wąsowicz-Zaborek.

„Mazury cudem natury są i my to wiemy. Ta akcja bez względu na jej ostateczny wynik powoduje, że coraz więcej osób się o tym przekonuje. Gdyby udało się osiągnąć cel i wejść do siódemki, to automatycznie Polska stanie się jednym z ważniejszych miejsc docelowych turystów na świecie” – powiedziała wiceprezes POT.

Senator Gorczyca nie obawia się, że wzrost popularności tego regionu spowoduje jego „zadeptanie” przez turystów. „Na razie budujemy na Mazurach infrastrukturę drogową i kolejową. W związku z tym, nie jest tak łatwo tam dotrzeć. Myślę, że Mazury są ciągle nieodkryte i trzeba je promować” – zaznaczył przewodniczący zespołu „Mazury Cud Natury”.

Zespół parlamentarny „Mazury Cud Natury” powołano w marcu 2011 r. z inicjatywy marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. W skład zespołu wchodzą parlamentarzyści zainteresowani promocją Mazur, zwłaszcza udziałem w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

Mazury znalazły się w gronie 28 finalistów, wybranych w głosowaniu internautów spośród 261 kandydatur z całego świata. Ich konkurencją w walce o tytuł nowego cudu natury są takie klejnoty przyrody jak: Wodospad Iguazu, Kanion Kolorado czy Galapagos.

Zwycięzców poznamy 11 listopada 2011 r. Głos na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich można oddawać na stronie: www.mazurycudnatury.pl.

Kampanię wsparli już m.in. kard. Stanisław Dziwisz, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Wajda, Mirosław Hermaszewski i Jacek Pałkiewicz – honorowy „Ambasador Mazur” w ramach tej kampanii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.