PARTNER PORTALU
  • BGK

Partia Razem wychodzi naprzeciw postulatom ZNP

  • aw/PAP    23 października 2015 - 12:59
Partia Razem wychodzi naprzeciw postulatom ZNP

- Ewentualne zmiany i reformy w szkołach powinny być wprowadzane w pełnym porozumieniu z partnerami społecznymi - mówią przedstawiciele Partii Razem (fot. facebook.com/partiarazem)

Partia Razem podpisała porozumienie na rzecz oświaty ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Porozumienie dotyczy m.in do.: zachowania regulacji pracy nauczycieli w randze osobnej ustawy, zagwarantowanie finansowania "niezbędnego do wypełniania obowiązkowych zadań oświatowych" oraz zapewnienia "odpowiedniego" poziomu zatrudnienia w szkołach.
Wcześniej porozumienie o identycznej treści podpisała z ZNP Zjednoczona Lewica. Według informacji podanych przez związek wystąpił on z propozycją zawarcia porozumienia także do Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Prawa i Sprawiedliwości, Nowoczesnej oraz ugrupowania Kukiz'15.

- Uważamy, że te zapisy stanowią dobrą podstawę polityki edukacyjnej i jest nam przykro, że inne ugrupowania go nie podpisały - powiedział kandydat z warszawskiej listy Razem Tomasz Piątek.

- Państwo, które działa, które nie jest - jak powiedział podczas wtorkowej debaty Adrian Zandberg - z tektury, musi być aktywne w oświacie i musi zabiegać o stabilność pracy w szkołach - dodał. Szczególne - według niego - znaczenie ma w nim zatrzymanie procesu likwidacji i prywatyzacji setek szkół, zwłaszcza na prowincji. - Wpisuje się to w nasze dążenie do zasypania podziału na Polskę A i B - zaznaczył.

MEN ignoruje związkowców

- Ewentualne zmiany i reformy w szkołach powinny być wprowadzane w pełnym porozumieniu z partnerami społecznymi, ze związkami zawodowymi i z obywatelami - mówiła "dwójka" z warszawskiej listy Katarzyna Paprota. Jak zaznaczyli politycy Razem, ministerstwo edukacji narodowej od lat ignoruje zarówno ZNP, jak i obywateli, czego świadectwem była ich zdaniem sprawa obowiązku szkolnego dla 6-latków. "

- Rozumiemy, z czego wynika pomysł posłania 6-latków ze szkół i popieramy wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci od najwcześniejszego wieku. Po stronie ministerstwa zabrakło jednak dobrej woli w komunikacji z rodzicami - oceniła Paprota.

W imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego swój podpis pod porozumieniem złożył wiceprezes zarządu głównego związku Krzysztof Baszczyński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • podpisałem, 2015-10-23 21:57:54

    Do JodekMordka: to nie sztuczka, to dobry program i kompetentni ludzie. Dajmy szansę młodym.
  • JodekMordka, 2015-10-23 15:15:54

    Kochani Nauczyciele nie dajcie się omamić partii RAZEM. Polecam strefę wolnego słowa - Niezależna.pl. Cytuję" Jeszcze wczoraj niewielu wiedziało o jego istnieniu, a jeszcze mniej ludzi potrafiło poprawnie podać nazwisko lidera Partii Razem. Dzisiaj jednak Adrian Zandberg znalazł się na czołówka...ch większości portali, a TVN24 i TVP Info chyba po raz pierwszy pokazały poranną konferencję prasową tego ugrupowania. Nowego idola na lewicy znalazł mainstream...” koniec cytatu. Jak iluzjoniści wyciągnęli go jak królika z kapelusza. To tylko sztuczka.  rozwiń