Partner konkursu na e-podręczniki zapewnia o swojej kompetencji

Grupa Edukacyjna S.A., jeden z partnerów unieważnionego konkursu na przygotowanie e-podręczników, zapewnia, że spełnia kryteria stawiane kandydatom na partnerów w tym projekcie. Konkurs unieważniono, by rozwiać wątpliwości co do jego przejrzystości.
Partner konkursu na e-podręczniki zapewnia o swojej kompetencji

W poniedziałek Jarosław Wojdyła, p.o. dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji, odpowiedzialnego za realizację projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" poinformował, że partnerzy do realizacji tego przedsięwzięcia zostaną ponownie wybrani.

Czytaj też: Znów wybiorą partnerów do e-podręczników

"Grupa Edukacyjna S.A. oświadcza, że przystępując do konkursu i w efekcie stając się merytorycznym partnerem tego projektu spełniła wszystkie wymagane procedurą kryteria merytoryczne i formalne stawiane przez ORE kandydatom" - napisał w oświadczeniu prezes zarządu Grupy Edukacyjnej, Piotr Treszczotko.

Czytaj też: Burza wokół e-podręczników trwa

"Jednocześnie pragniemy podkreślić, że Grupa Edukacyjna posiada wszelkie kwalifikacje merytoryczne, będące wynikiem długoletniego doświadczenia, pozwalające jej na złożenie swej aplikacji w kolejnej edycji konkursu ORE w zakresie edukacji wczesnoszkolnej" - zaznaczył.

Grupa Edukacyjna jest wydawcą podręczników opatrzonych logo: MAC Edukacja, Juka-91 i Poltext. W swojej ofercie ma m.in. podręczniki szkolne, akademickie, biznesowe, językowe, obudowę metodyczną, ale także pomoce dydaktyczne. Działa na rynku wydawniczym od kilkunastu lat.

Decyzja dyrektora ORE dotyczyła wyłącznie partnerów spoza sektora publicznego, a nie wyższych uczelni. To oznacza, że Uniwersytet Wrocławski będzie odpowiedzialny za przygotowanie e-podręczników do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie; Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - za e-podręczniki do biologii, geografii, fizyki i chemii; a Politechnika Łódzka - za e-podręczniki do matematyki i przedmiotów informatycznych.

Według ORE wybór uczelni wyższych nie wymaga otwartego naboru, gdyż umowy z tymi instytucjami mogą zostać zawarte zgodnie z trybem określonym w ustawie o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Ośrodek poinformował także, że w następstwie decyzji o unieważnieniu naboru ofert w najbliższych dniach ogłoszony zostanie ponowny konkurs na wybór partnera technologicznego i partnera w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Dotychczas wybranymi partnerami w tych obszarach były Progress Framework Sp. z o.o. i Grupa Edukacyjna S.A.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE