PARTNER PORTALU
  • BGK

Pasjonująca matematyka w łódzkich szkołach

  • PAP    15 stycznia 2013 - 20:57
Pasjonująca matematyka w łódzkich szkołach

144 szkoły i ponad 2,5 tys. uczniów z całego województwa łódzkiego bierze udział w trzeciej edycji konkursu "Matematyka Moja Pasja", którego finał odbędzie się w lutym w Łodzi. Organizatorem konkursu jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.
Konkurs "Matematyka Moja Pasja" stał się największym konkursem matematycznym w regionie łódzkim, a w tym roku bierze w nim udział rekordowa liczba uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział niespełna 500 uczniów z 36 gimnazjów.

Konkurs ma formę zawodów matematycznych odbywających się w trzech etapach, a jego uczestnicy mają możliwość współzawodniczenia z najlepszymi matematykami z całego regionu. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody, m.in. laptopy, tablety i aparaty fotograficzne.

Jak podkreśla dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego prof. Ryszard Pawlak, głównym celem konkursu jest propagowanie zainteresowania przedmiotami ścisłymi, a w szczególności popularyzacja matematyki wśród uczniów.

Szkoły mogły zgłaszać się do konkursu do grudnia ubiegłego roku. Uczniowie najpierw rywalizują w etapie szkolnym, a następnie - międzyszkolnym i wojewódzkim, które odbywać się będą na terenie Uniwersytetu Łódzkiego oraz publicznego liceum uczelni. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną w lutym podczas gali finałowej.

"W czasach rosnącego zapotrzebowania na absolwentów kierunków ścisłych, gdy przyszłością Polski jest innowacyjna gospodarka, szczególnie ważne jest uczenie logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Dlatego tak ważne jest zrozumienie dyscypliny, która rozwija te umiejętności" - uważa prof. Pawlak.

Partnerem strategicznym konkursu została firma Ericpol, największy polski eksporter usług teleinformatycznych. We wtorek przedstawiciele firmy i organizatorzy konkursu podpisali umowę o długoterminowej współpracy.

Patronat nad konkursem "Matematyka Moja Pasja" objęli wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska oraz rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel. Współorganizatorem konkursu w kategorii dla gimnazjalistów jest Łódzki Kurator Oświaty; laureaci konkursu otrzymują punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2013-01-23 23:25:55

    Gdy się tak dokładnie Wszystkiemu przyjrzycie, Matematyk to jest Też sposób na życie.