PARTNER PORTALU
  • BGK

Pedagodzy podzielą się doświadczeniami

  • PAP    8 marca 2010 - 10:57

W kwietniu rozpocznie się wymiana lubuskich i niemieckich wychowawców przedszkolnych w ramach projektu "Language Garden", który dofinansuje Unia Europejska.
Cel projektu "Language Garden" to podniesienie kwalifikacji wychowawców przedszkolnych na polsko-niemieckiej granicy.

W projekcie, który rozpoczął się we wrześniu 2009 roku, uczestniczą trzy polskie placówki: Zespół Administracyjny Oświaty w Słubicach, miejskie przedszkole nr 8 w Zielonej Górze i miejskie przedszkole nr 11 w Zielonej Górze oraz pięć niemieckich.

Obecnie trwają szkolenia przygotowujące lubuskich i niemieckich wychowawców do wymiany, która rozpocznie się w kwietniu.

- Dla nas to szansa na zapoznanie się z nowymi metodami pracy, a dla dzieci możliwość, by przez zabawę poznały język i kulturę sąsiedniego kraju - powiedziała Halina Tymińska z zielonogórskiego przedszkola nr 8, która wyjedzie na wymianę.

Nauczyciele będą korzystać ze specjalnie opracowanych materiałów, jak płyta "Kid Net" przeznaczona do nauki języka polskiego i niemieckiego dla dzieci, podręcznik i monografia dla wychowawców oraz instruktaż, który powstanie na bazie podręcznika "Fruehstart in die Nachbarsprache - Wczesny start do nauki języka sąsiedzkiego".

Na realizację projektu "Language Garden" Unia Europejska przeznacza ok. 100 tys. euro.

Projekt odbywa się w ramach Operacyjnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, którego celem jest pokonywanie barier i wspólny rozwój nadgranicznego regionu.

Projekt "Language Garden" potrwa do połowy 2011 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.