Pełnomocnik Rządu Kraju Saary u marszałka

  • si.podkarpackie.pl
  • 03-02-2011
  • drukuj
3 stycznia 2011 roku Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta przyjął Pełnomocnika Rządu Kraju Saary do spraw współpracy między Województwem Podkarpackim a Krajem Saary - Hansa Bollingera.
Pełnomocnik Rządu Kraju Saary u marszałka

Podczas spotkania podsumowano dotychczasową realizację projektów w dziedzinie edukacji, kultury i ochrony środowiska w ramach Wspólnego Oświadczenia o współpracy międzyregionalnej między Województwem Podkarpackim a Krajem Saary, podpisanego w dniu 8 maja 2009 roku.

Dyskutowano również o planach na przyszłość. W kalendarzu stałych przedsięwzięć znajdzie się inicjatywa „Tydzień Europy" w Gersheim w ramach polsko-niemiecko-francuskiego projektu „Spotkania na granicy" oraz Międzynarodowe Targi Żywności, Produktów i Technik Ekologicznych „Ekogala 2011", w których przewidziany jest udział Ministra Środowiska Kraju Saary dr Simone Peter. Ponadto planowana jest kontynuacja dobrze funkcjonujących polsko-niemieckich partnerstw szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zarówno Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, jak i Pełnomocnik Rządu Kraju Saary Hans Bollinger wyrazili nadzieję na dobry rok 2011, obfitujący w szereg ciekawych podkarpacko-saarlandzkich pomysłów w dziedzinie edukacji, kultury i ochrony środowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE