PARTNER PORTALU
  • BGK

Piąty stopień zawodowy dla nauczycieli

  • Przegląd prasy/Dzienik Polski    9 marca 2011 - 06:51
Piąty stopień zawodowy dla nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce wprowadzenia kolejnego stopnia awansu zawodowego. ZNP zamierza dziś zaprezentować swoje propozycje zmian w Kracie nauczyciela.
Zostaną one również przesłane do wszystkich klubów parlamentarnych - awizuje "Dziennik Polski". (Czytaj też: Karta nauczyciela także dla szkół prywatnych)

"Przed wyborami chcemy wiedzieć, co politycy myślą o zmianach w Karcie i czy są gotowi na dyskusję na ten temat" - mówi gazecie Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Jedną z propozycji zmian, które przygotował związek, jest wprowadzenie kolejnego, piątego stopnia awansu zawodowego. Mogliby się o niego starać nauczyciele dyplomowani. Obecnie możliwość awansowania w tym zawodzie kończy się po uzyskaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego, czyli po około 10 latach pracy.

Zdaniem związkowców, taki system jest mało motywujący, stąd propozycja, by nauczyciele mieli w perspektywie możliwość zdobycia jeszcze jednego stopnia, a co za tym idzie, podwyżki wynagrodzenia. Nad zmianami w Karcie od marca ubiegłego roku debatuje powołany przez MEN specjalny zespół do spraw statusu zawodowego nauczycieli. Ostatni raz spotkał się on 15 grudnia. Ekspertom nie udało się jednak dojść do porozumienia. Minister Hall przedłużyła ich prace do 30 czerwca. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.