PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięciolatki obowiązkowo w przedszkolu

  • AT    29 czerwca 2012 - 10:42
Pięciolatki obowiązkowo w przedszkolu

- Zgodnie z obowiązującym prawem każde dziecko w wieku pięciu lat ma obowiązek edukacji przedszkolnej - przypomina Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W tym wieku wszystkie dzieci (niezależnie od tego czy uczestniczyły wcześniej w wychowaniu przedszkolnym) mają obowiązek rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Czytaj też: Samorząd poszuka miejsc w przedszkolu

Kontrolowanie spełniania tego obowiązku, należy do zadań dyrektora szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka.

Jednocześnie wójt gminy (burmistrz, prezydent miasta) jest obowiązany przekazywać dyrektorom publicznych szkół podstawowych i gimnazjów na obszarze gminy informacje o aktualnym stanie i zmianach w ewidencji dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat - przypomina MEN.

Wszystkie dzieci sześcioletnie urodzone w latach 2006 i 2007, które - zgodnie z decyzją rodziców - nie rozpoczną nauki w szkole w wieku sześciu lat, będą nadal uczęszczać do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach lub innych form wychowania przedszkolnego. W takiej sytuacji przygotowanie przedszkolne będzie trwać dwa lata - informuje MEN. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.