PARTNER PORTALU
  • BGK

Pielęgnowanie talentów

  • BEZ    12 lutego 2010 - 10:14

Zarząd Województwa Podkarpackiego wyda w tym roku 170 tys. zł w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu” na stypendia dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia.
To już druga edycja tego programu. Na jego realizację Zarząd Województwa Podkarpackiego zaplanował w budżecie Województwa Podkarpackiego na 2010 rok, kwotę 170 tys. zł.

- Stypendia dostają uczniowie z województwa podkarpackiego posiadający szczególne uzdolnienia w jakiejś konkretnej dyscyplinie nauki, czy też dziedzinie sztuki. Ich zdolności potwierdzają osiągnięcia, dyplomy, tytuły – słowem mają już na swoim koncie wymierne sukcesy. Przyznane stypendia mają im pomagać rozwijać i szlifować ten talent. Średnia ocen w szkole nie jest tu głównym kryterium. Chodzi o to, aby młodzi ludzie mieli szansę pomnożyć talent, którym zostali obdarzeni. Aby z tej iskierki, która w nich drzemie wzniecił się płomień. Stąd nazwa programu „Nie zagubić talentu”. – wyjaśnia Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński.

Program przeznaczony jest dla uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Przy ocenie kandydatów brana była również pod uwagę sytuacja rodzinna ucznia.

W ramach programu wpłynęło 135 wniosków. Po zaopiniowaniu ich przez Komisję Stypendialną, Zarząd Województwa Podkarpackiego zadecydował o przyznaniu  stypendiów dla 32 uczniów z regionu. Stypendium w 2010 roku zostało przyznane na okres od 1 stycznia do 30 czerwca. Wysokość stypendium wynosi 300 zł miesięcznie, czyli 1800 złotych łącznie dla jednego stypendysty.

Przyznane stypendia przypadły uczniom utalentowanym muzycznie i plastycznie, posiadającym talent wokalny, recytatorski, aktorski. Wśród stypendystów znaleźli się także uczniowie wykazujący szczególne zdolności w takich dziedzinach jak matematyka, ekonomia i przedsiębiorczość, historia, elektronika, informatyka, a nawet stolarstwo.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.