PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na wyrównanie szans podkarpackich uczniów

  • PAP    28 lutego 2013 - 16:13
Pieniądze na wyrównanie szans podkarpackich uczniów

3 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty, które mają wyrównywać szanse edukacyjne uczniów. Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz opiekę psychologiczną dla uczniów z problemami w nauce.
Jak poinformowała Monika Zając z rzeszowskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP), o dofinansowanie projektów ubiegać mogą się m.in. szkoły, instytucje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

"Projekty mogą zakładać m.in. stworzenie programów rozwojowych dla szkół, które wyrównywałyby szanse edukacyjne uczniów. Poprzez m.in. doradztwo i opiekę pedagogiczno-psychologiczną czy dodatkowe zajęcia. Pieniądze można otrzymać również na wspieranie uczniów z terenów wiejskich czy niepełnosprawnych" - dodała.

Zając podkreśliła, że szanse na pieniądze mają również projekty, które będą zakładały wdrożenie nowych, innowacyjnych form nauczania.

Wszystkie wnioski, które wpłyną podczas naboru, muszą zakładać współpracę z partnerem z zagranicy. "Ta współpraca może polegać m.in. na wykorzystaniu doświadczeń instytucji zagranicznej lub adaptacji rozwiązań już stosowanych w innych krajach" - wyjaśniła Zając.

Podmioty zainteresowane konkursem mogą składać wnioski o dofinansowanie do 15 kwietnia. Szczegółowe informacje dotyczące dokumentacji konkursowej będzie można uzyskać na spotkaniu, które odbędzie się 7 marca br. w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Na projekty Wojewódzki Urząd Pracy pracy przeznaczył 3 mln zł z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz budżetu państwa. Podkarpacie w ramach POKL otrzymało w sumie 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.