PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze z rezerwy oświatowej subwencji podzielone

  • AW    4 czerwca 2014 - 17:02
Pieniądze z rezerwy oświatowej subwencji podzielone

Publikujemy listę jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski o zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2014 z 0,4% rezerwy zostały pozytywnie zaopiniowane na posiedzeniu Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Jak podaje MEN, z uwagi na fakt, iż łączna kwota wnioskowana przez jednostki samorządu terytorialnego przewyższa kwotę możliwą do przeznaczenia z 0,4% rezerwy, w przypadku dofinansowania wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne przyjęto następujące zasady podziału środków:

1.    wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń dydaktycznych w nowo wybudowanych obiektach szkół i placówek oświatowych:
 
 - pomieszczenie dydaktyczne w szkole podstawowej: maksymalnie 10.000 zł,
-  pomieszczenie dydaktyczne w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej: maksymalnie 15.000 zł,
 - sala gimnastyczna pełnowymiarowa: maksymalnie 40.000 zł,
 pozostałe pomieszczenia (np. sala do gimnastyki korekcyjnej, nauki tańca, sala rehabilitacyjna): maksymalnie 20.000 zł.
 
2.    wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne świetlic szkolnych: maksymalnie 10.000 zł na 1 pomieszczenie świetlicowe.
 
3.    wyposażenie poradni psychologiczno-pedagogicznych: maksymalnie 10.000 zł na 1 placówkę.

Minister Edukacji Narodowej, pismem z dnia 29 maja br. nr DWST.WSST.337.265.2014.MS wystąpił z wnioskiem do Ministra Finansów o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2014 wskazanym jednostkom samorządu terytorialnego (listę można znaleźć tu). Ostateczną decyzję podejmie Minister Finansów, będący dysponentem rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.