PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze z subwencji na przygotowania do ŚDM

  • pt    6 czerwca 2016 - 20:45
Pieniądze z subwencji na przygotowania do ŚDM

Podczas ŚDM młodzież czterokrotnie spotka się z papieżem: dwukrotnie na Błoniach i dwa razy w Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką (fot.krakow2016.pl)

• MEN przypomina, że istnieje możliwość ubiegania się przez jst o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2016 z 0,4 proc. rezerwy w związku z kosztami poniesionymi na organizację ŚDM.
• JST mogą składać, potwierdzone przez właściwych wojewodów, wnioski o zwiększenie subwencji w terminie do 14 października br. do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
MEN wydał komunikat w sprawie dofinansowania z 0,4 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej zwiększonych kosztów funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z przyjęciem uczestników Światowych Dni Młodzieży i wolontariuszy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że w dniu 18 marca 2016 r. Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty Papieża Franciszka oraz Światowych Dni Młodzieży.

Zgodnie z art. 39 ust. 1 ww. ustawy w 2016 r. środki rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej mogą być przeznaczone na dofinansowanie zwiększonych kosztów funkcjonowania szkół i placówek oświatowych jednostek samorządu terytorialnego na terenach województw, na których organizowane są Światowe Dni Młodzieży, w związku z przyjęciem uczestników Światowych Dni Młodzieży i wolontariuszy podczas Światowych Dni Młodzieży.

W związku z tym istnieje możliwość ubiegania się przez jst o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2016 z 0,4 proc. rezerwy z powyższego tytułu pod warunkiem, że nie otrzymały one na ten cel środków z innych źródeł.

Resort dodaje, że wojewodowie zostali zobowiązani do potwierdzenia wystąpienia zwiększonych kosztów funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z przyjęciem uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą składać, potwierdzone przez właściwych wojewodów, wnioski o zwiększenie subwencji w terminie do 14 października br. do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: