PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza część podręcznika "Nasz Elementarz" - do konsultacji

  • PAP    17 kwietnia 2014 - 18:30
Pierwsza część podręcznika "Nasz Elementarz" - do konsultacji

Pierwsza część podręcznika "Nasz Elementarz" trafiła w czwartek do konsultacji społecznych - poinformowała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Z nowego bezpłatnego podręcznika od września będą korzystać uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych.
Minister edukacji poinformowała, że konsultacje nad jego treścią potrwają dwa tygodnie. Podręcznik zostanie też oceniony przez recenzentów.

W konsultacjach może wziąć udział każdy chętny, kto prześle swoją opinię do MEN. Pierwszą część podręcznika można już obejrzeć na stronie internetowej www.naszelementarz.men.gov.pl.


Minister poinformowała, że recenzentów będzie kilku; wśród nich będzie dr hab. Małgorzata Żytko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Kluzik-Rostkowska dodała, że jedna z zamówionych recenzji będzie dotyczyła równouprawnienia.

"Nasz Elementarz" wydrukuje Centrum Usług Wspólnych. Na dystrybucję podręcznika został ogłoszony przetarg. Podręcznik mają otrzymać wszyscy uczniowie, którzy od września 2014 r. rozpoczną naukę w pierwszej klasie.


Podręcznik jest pisany na zlecenie resortu edukacji. Jego główną autorką jest Maria Lorek, która w swoim dorobku ma kilkadziesiąt publikacji i podręczników dla dzieci. Podręcznik dla pierwszaków obejmuje edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i społeczną.

Bezpłatny podręcznik będzie własnością szkoły. Ma posłużyć kilku rocznikom uczniów. We wrześniu 2015 r. "Nasz elementarz" ma trafić do uczniów klas II, za dwa lata - do uczniów klas III.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Alfred Andrys, 2014-04-30 16:42:21

    Na ostatniej stronie powinny być rubryki z nazwiskiem ucznia,który z niego korzysta. Po zako ńczeniu roku nauczyciel oceni stan podręcznika i albo przekazuje go uczniowi młodszemu, który wpisuje swoje nazwisko albo nakazuje rodzicom odkupienie zniszczonego podręcznika. Nie należy oddawać podręcznikó...w do Szkoły. To jest element wychowawczy,dotychczas nie uwzględniony. Należy wydrukować 30 % rezerwę. Nie wypowiadam się na temat zawartości podręcznika. Natomiast wiem na jakie " miny " wejdzie wprowadzony ten system. Byłem odpowiedzialny za wprowadzenie bezpłatnych podręczników,wszystkich a nie tylko jednego. I funkcjonował on dopóki ministrem nie została towarzyszka sekretarz KW z Gdańska. Panie Minister /Ministry / nie były zainteresowane moimi doświadczeniami z produkcji i dystrybucji bezpłatnych podręczników. A myśmy go wprowadzali bez Sejmu,bez Rządu. Życzę aby się powiodło !!!!  rozwiń