PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza klasa wolontariuszy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Szczecin    29 sierpnia 2011 - 10:45
Pierwsza klasa wolontariuszy

W IV LO powstała pierwsza w Szczecinie klasa społeczna z wolontariatem. Uczniowie dwa razy w tygodniu będą opiekować się samotnymi ludźmi.
Projekt jest realizowany razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie – informuje „Gazeta Wyborcza Szczecin”.

Na pierwszym spotkaniu z potrzebującymi pomocy starszymi ludźmi, które ma się odbyć we wrześniu, uczniowie dobiorą się w pary i wybiorą tego, komu będą pomagać.

Swojego podopiecznego będą odwiedzać przynajmniej dwa razy w tygodniu (w sumie – minimum przez trzy godziny). Pierwsze spotkanie w mieszkaniu „babci” lub „dziadka” odbędzie się w towarzystwie pracownika socjalnego. Później uczniowie i ich podopieczni wspólnie będą decydować, co razem robić.

Na pomysł utworzenia klasy językowo-społecznej z wolontariatem wpadli zeszłoroczni maturzyści z klasy 3a. MOPR wskazał 15 swoich podopiecznych. To ludzie starsi, w większości samotni.

Pomysł utworzenia klasy okazał się trafiony w dziesiątkę. Na 30 miejsc w klasie zgłosiło się ponad 300 chętnych. Organizatorzy projektu zapowiadają, że jeżeli akcja się sprawdzi, to za rok powstanie kolejna taka klasa.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął związany od lat z IV LO minister Bartosz Arłukowicz – pisze „Gazeta Wyborcza Szczecin”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.