Pierwsza pomoc do zaliczenia w szkole

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu olszyńskiego uczą się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia prowadzą adepci ratownictwa medycznego z Policealnej Szkoły im. Zbigniewa Religi w Olsztynie.
Pierwsza pomoc do zaliczenia w szkole
Jak poinformował Jacek Niedźwiecki z olsztyńskiego starostwa, jako pierwsi przywracania oddechu czy układania osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bezpiecznej uczyli się uczniowie zespołu szkół w Dobrym Mieście.

Podczas dwugodzinnych lekcji przyszli ratownicy medyczni uczą młodych ludzi, jak ratować życie poszkodowanym. Używają do tego fantomów i specjalistycznego sprzętu medycznego, m.in. defibrylatorów. Ratownicy podpowiadają także uczniom, w jaki sposób prowadzić rozmowę telefoniczną z dyspozytorem pogotowia ratunkowego i jak wykonywać jego polecenia ratując poszkodowanego.

Według uczniów zajęcia praktyczne prowadzone przez przyszłych ratowników medycznych sprawiają, że lepiej przyswaja się zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Projekt "Pierwsza pomoc przedmedyczna w szkołach powiatu olsztyńskiego" to wspólna inicjatywa olsztyńskiego starostwa oraz Szkoły Policealnej im. Zbigniewa Religi w Olsztynie, która szkoli profesjonalnych ratowników medycznych.

Szkolenia obejmą 300 uczniów z Dobrego Miasta, Olsztynka, Biskupca i Smolajn. Zajęcia będą odbywać się do grudnia. Kolejna tura praktycznych lekcji zaplanowana jest na wiosnę 2013 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE