PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza prywatna uczelnia w Polsce będzie kształcić lekarzy

  • PAP/AT    23 kwietnia 2015 - 07:28
Pierwsza prywatna uczelnia w Polsce będzie kształcić lekarzy

O uruchomienie kierunku lekarskiego starają się także publiczne uniwersytety z Zielonej Góry i Rzeszowa (fot.flickr.com/Phalinn Ooi)

Pierwsza polska prywatna uczelnia dostała pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej i może zacząć kształcić lekarzy
Pierwsza polska prywatna uczelnia, Akademia im. Frycza Modrzewskiego z Krakowa, dostała pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej i może zacząć kształcić lekarzy - informuje "Rzeczpospolita".

Teraz czeka na decyzję minister nauki, która konsultuje się z ministrem zdrowia, i choć ten jest sceptyczny, nie musi uwzględniać jego stanowiska - czytamy w gazecie.

O uruchomienie kierunku lekarskiego starają się także publiczne uniwersytety z Zielonej Góry i Rzeszowa. Zgodę minister na uruchomienie kierunku medycznego uzyskał niedawno Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Eksperci obawiają się jednak, czy te nowe uczelnie utrzymają odpowiednio wysoki poziom nauczania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • pacjent, 2015-05-15 13:07:30

    Do jerzy: wsio rawno czy lekarz rodzinny po państwowej czy prywatnej czy tylko u znachora praktykował - efekty sa zawsze takie same - nabijanie kasy koncernom farmaceutycznym, nieleczone w porę schorzenia, błedne diagnozy w szczegolności jesli chodzi o nowotwory
  • jerzy, 2015-04-23 11:36:24

    z pewnością bym unikał lekarzy "wykształconych" w takich uczelniach,jak student będzie płacił kasę to bez względu na posiadane wiadomości dyplom ma w kieszeni.Już teraz można się przekonac o poziomie wiedzy kształconych w większości tych niby uczelni,zlituj się boże.