PARTNER PORTALU
 • BGK

Pierwszaki nauczą się programowania i sterowania robotami

 • PAP/em    31 lipca 2015 - 06:25
Pierwszaki nauczą się programowania i sterowania robotami
Według Komisji Europejskiej liczba wakatów w branży IT osiągnie w tym roku aż 900 tys. (fot: hackNY, Flickr,CC)

Zgodnie z nową podstawą programową przygotowaną przez Radę ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN, już pierwszaki zdobędą umiejętność programowania i nauczą się sterowania robotami.
Reforma ma objąć także przedszkolaki. Autorzy chcą, by używały "elektronicznych urządzeń cyfrowych do porozumiewania się z bliskimi i rówieśnikami oraz do zabawy" - podaje "Gazeta Wyborcza".

Już w I klasie podstawówki rozpocznie się tzw. wizualne programowanie prostych historyjek, a proste algorytmy uczniowie będą poznawać od IV klasy w górę. Gimnazjaliści sami zaprojektują programy i strony internetowe.

Zadanie dla samorządów

Pieniądze na sprzęt daje UE. Rozdzielać je będą samorządy. Największy problem to brak przeszkolonych i zmotywowanych nauczycieli.

Skalę problemu obrazuje fakt, że lista profesji, które wymagają programowania, wciąż się wydłuża. Na dziesięć najbardziej potrzebnych zawodów w 2013 r. nie mogły się bez niego obejść aż cztery. Według Komisji Europejskiej liczba wakatów w branży IT osiągnie w tym roku aż 900 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Inny belfer, 2016-12-02 17:06:30

  Do Belfer!!!: Rozumiem, że matematyka, biologia, fizyka, chemia ... są ważnymi przedmiotami i bez ich rozwoju nie byłoby naszej obecnej cywilizacji. Nie rozumiem dlaczego historia została wyróżniona wielką literą (fakty i kłamstwa zależne od ekipy polityków u steru). Programowanie to nauka logiczneg...o myślenia!!!  rozwiń
 • syn, 2015-08-03 08:34:48

  Jedno ni wyklucza drugiego
 • Belfer!!!, 2015-07-31 14:12:52

  A może by tak na początek nauczyć Dzieci pisać i czytać? Potem matematyka, biologia, fizyka, chemia ... no i oczywiście Historia, żeby raz i na zawsze Dzieci się nauczyły skąd się wzięły te jołopy nieskończone, które wymyślają takie debilne programy nauczania i biorą się za to od strony (...)!!!!!!!...!  rozwiń