PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy niepubliczny żłobek rekrutuje

  • PAP    14 marca 2011 - 19:54

Pierwszy niepubliczny żłobek w regionie kujawsko-pomorskim rozpocznie od kwietnia działalność w Toruniu. Placówka przyjmie pod opiekę 75 maluchów w wieku do trzech lat.
- Od grudnia staraliśmy się o zwiększenie liczby miejsc żłobkowych poprzez zakup tego typu usług w placówkach niepublicznych. Dzięki umowie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej DDG od kwietnia przybędzie 75 miejsc w żłobku "Jaś i Małgosia" dla dzieci w wieku od 1. roku życia do lat 3 - poinformowała w poniedziałek Hanna Miller, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Toruniu.

Dzięki subwencji urzędu rodzice maluchów w "Jasiu i Małgosi" zapłacą identyczne stawki, jakie obowiązują w żłobkach miejskich. Od kwietnia Toruń dysponować będzie w sumie 315 miejscami w żłobkach.

- To pierwszy niepubliczny żłobek działający jako NZOZ w naszym województwie. Nasz żłobek, a także przedszkole są dobrze wyposażone - oprócz pięknych zabawek mamy również wysoko wykwalifikowaną kadrę - podkreśliła Danuta Grotkowska, współwłaścicielka żłobka.

Żłobek "Jaś i Małgosia" mieści się w nowo wyremontowanym i wyposażonym budynku z dużym ogrodem. Znajdzie w nim miejsce 75 dzieci w trzech grupach, po 25 każda.

Maluchy będą miały zapewnioną opiekę pielęgniarską, psychologiczną, logopedyczną, a także zajęcia dodatkowe i posiłki sporządzane we własnej kuchni. Odpłatność rodziców, tak jak za pobyt w żłobkach miejskich, wyniesie 263 zł miesięcznie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.