PARTNER PORTALU
 • BGK

Pikietujący przeciwnicy reformy oświaty spotkali się z prezydentem

 • PAP/JS    19 grudnia 2016 - 18:59
Pikietujący przeciwnicy reformy oświaty spotkali się z prezydentem
Według Broniarza prezydent podczas spotkania zastrzegł, że na razie ustawy nie podpisze; trwają jeszcze konsultacje w tej sprawie (fot.:twitter.com/prezydentpl)

Nadzieja umiera ostatnia, prezydent wysłuchał naszych racji; powiedział, że decyzja jeszcze nie zapadła - powiedziała po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta Iwona Babicz z ruchu "Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji".
Obecny na tym spotkaniu przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zaapelował do prezydenta o odwagę, a zgromadzeni przed pałacem krzyczeli: "Nie podpisuj!" i "Odwagi!".

Broniarz zapowiedział też, że jeśli prezydent zdecyduje się jednak ustawę podpisać, ZNP będzie wzywał nauczycieli, rodziców i samorządy do sprzeciwu wobec tej "szkodliwej reformy".

Czytaj też: Pikieta przeciwko reformie edukacji

Według Broniarza prezydent podczas spotkania zastrzegł, że na razie ustawy nie podpisze; trwają jeszcze konsultacje w tej sprawie. We wtorek (20 grudnia) ZNP ma przedstawić głowie państwa swoje szczegółowe zastrzeżenia do reformy oświaty. Według szefa ZNP prezydent podczas rozmowy przedstawił też swoją wizję edukacji opartą na modelu 3x4 (cztery lata podstawówki, cztery drugiego etapu edukacji i cztery szkoły średniej).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (8)

 • rodzic , 2016-12-29 22:28:42

  Jestem przeciwko reformie, ponieważ niszczy to co zostało wypracowane przez całe środowisko gimnazjalne przez lata. Nie można mówić w żadnym wypadku o niskim poziomie nauczania jak również o złym wychowaniu. Problem w wychowaniu jeży głębiej. Rodzicom trzeba pomóc, każdej szkole również. Nie można o...szczędzać na kadrze psychologów, pedagogów, itp.  rozwiń
 • rodzic 3, 2016-12-29 15:59:55

  Do Live in PIS: A co niesie ze sobą ta reforma, że warto ją poprzeć?
 • Rodzic2, 2016-12-20 20:47:12

  Do rodzic: żeby Cos robić z klasa to najpierw trzeba ja mieć