PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Stankiewicz nowym dyrektorem Instytutu Badań Edukacyjnych

  • PAP/JS    15 marca 2017 - 20:41
Piotr Stankiewicz nowym dyrektorem Instytutu Badań Edukacyjnych
Piotr Stankiewicz jest doktorem nauk społecznych w zakresie socjologii (fot. men.gov.pl)

Socjolog dr Piotr Stankiewicz został powołany w na funkcję dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.
• Piotr Stankiewicz jest doktorem nauk społecznych w zakresie socjologii, adiunktem w Zakładzie Interesów Grupowych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

• Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, władzami samorządowymi i centralnymi przy działaniach informacyjno-edukacyjnych dotyczących poszukiwania gazu łupkowego oraz budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Informację o powołaniu nowego dyrektora IBE przez minister edukacji Annę Zalewską podało MEN na swojej stronie internetowej.

Piotr Stankiewicz jest doktorem nauk społecznych w zakresie socjologii, adiunktem w Zakładzie Interesów Grupowych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nowy dyrektor IBE jest absolwentem socjologii i filozofii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Kolonii. Brał udział w wielu pobytach studyjnych i badawczych na uniwersytetach w Konstancji oraz Hamburgu w Centre for Globalization and Governance.

Jest dwukrotnym stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD, laureatem nagrody II stopnia im. Floriana Znanieckiego za pracę magisterską z socjologii przyznawanej przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi, władzami samorządowymi i centralnymi przy działaniach informacyjno-edukacyjnych dotyczących poszukiwania gazu łupkowego oraz budowy elektrowni atomowej w Polsce. W latach 2011-2012 pracował w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym i Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej koordynując prace Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego "Energia i Samorządność".

Stankiewicz jest członkiem międzynarodowych organizacji naukowych, m.in. European Sociological Association (ESA), European Association for the Study of Science and Technology (EASST), członkiem rady redakcyjnej czasopism Climate Policy oraz Energetyka-Społeczeństwo-Polityka, a także współpracownikiem Biura Analiz Sejmowych. Biegle włada językiem niemieckim oraz angielskim.

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest instytutem badawczym prowadzący interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Wspiera szeroko rozumianą politykę i praktykę edukacyjną. Funkcjonuje pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.