PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS przeciw likwidacji stołecznych szkół

  • PAP    29 stycznia 2012 - 17:44
PiS przeciw likwidacji stołecznych szkół

Warszawscy posłowie oraz radni Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają protesty przeciwko likwidacji stołecznych placówek oświatowych. Jak podkreślają, likwidując 50 etatów w warszawskim ratuszu można by uratować wszystkie szkoły.
Na niedzielnej konferencji prasowej wiceprezes PiS, poseł z Warszawy Mariusz Kamiński ocenił, że polityka edukacyjna stołecznego ratusza jest "krótkowzroczna". "Władze Warszawy przystępują do likwidacji szeregu placówek oświatowych w mieście. Według naszych informacji ma być zlikwidowanych kilkadziesiąt placówek" - mówił Kamiński. 

Jak podkreślił, za czasów prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie "niezwykle rozbudowano biurokrację". "W wyniku zlikwidowania kilkunastu placówek stołeczny samorząd uzyska oszczędności kilku milionów złotych. Gdyby zrezygnowano z 50 etatów w ratuszu, oszczędności wynosiłyby około 4 mln złotych i można by uratować wszystkie te placówki oświatowe" - uważa wiceprezes PiS.

W związku z likwidacją szkół - jak zapowiedział Kamiński - radni i warszawscy posłowie PiS będą wraz z rodzicami organizowali protesty w obronie placówek oświatowych. 
 

Przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy Maciej Wąsik zwrócił uwagę, że budżet promocji miasta stołecznego wynosi 70 mln złotych. "Wystarczy minimalnie zredukować ten budżet, by uratować warszawskie szkoły. Czy Warszawa ma wydawać środki na kolorowe ulotki, które potem będą gniły w szafach czy ma ratować szkoły" - pytał Wąsik. 

Stołeczny radny PiS Jarosław Krajewski zauważył, że "mamy wyż demograficzny i wzrastającą do niedawna liczbę urodzin w Warszawie i w tej sytuacji likwidacja placówek jest niezrozumiała". 

Zgodnie z zamieszczonym w internecie proponowanym porządkiem obrad sesji Rady Warszawy 2 lutego, dyskutowane mają być projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji m.in. gimnazjum nr 84 na ul. Krzywoń, LXXIX liceum ogólnokształcącego na ul. Irzykowskiego i LXXIV liceum ogólnokształcącego im. Kazimierza Pułaskiego na ul. Wrzeciono. 
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • BAMBUS, 2012-01-29 19:04:50

    oj słuszna racja. nie można dopuścić do likwidacji. to absolutnie niedo9zwolone i niedopuszczalne! bez szkół nie da się żyć!!!!
  • Urazil, 2012-01-29 17:49:48

    Też jesteśmy przeciw likwidacji! Jak funkcjonować?Bez szkół nie da się żyć,nkt nie zaprzeczy!