PARTNER PORTALU
  • BGK

Plac zabaw czeka na dzieci

  • BB    21 lipca 2011 - 17:44
Plac zabaw czeka na dzieci

Najmłodsi mieszkańcy Gostynia mogą już korzystać z nowo wybudowanego placu zabaw przy ul. Helsztyńskiego. Miejsce zabaw powstało dzięki Fundacji „Muszkieterowie”.
W czwartek 21 lipca 2011 roku na ul. Helsztyńskiego pojawili się mieszkańcy Gostynia, przedstawiciele samorządu i Fundacji oraz kolorowi aktorzy „Słoneczka Placu Zabaw”.

Oficjalnego otwarcia placu zabawa dokonali Anna Gapys, Beata i Tomasz Garczarkowie z Fundacji „Muszkieterów” oraz Burmistrz Jerzy Kulak. Przedstawiciele Fundacji wręczyli Burmistrzowi akt przekazania placu zabaw na rzecz lokalnej społeczności. Po oficjalnej części do zabawy wkroczyli najmłodsi mieszkańcy Gostynia. Aktorzy „Słoneczka Placu Zabaw” zachęcali dzieci do udziału w licznych konkursach, częstowali słodkimi upominkami oraz zachęcali do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Mimo że powstanie placu zabaw zostało sfinansowane przez właścicieli lokalnych sklepów należących do sieci Muszkieterów to na mocy umowy z samorządem Fundacja przekazała plac mieszkańcom Gostynia.

Plac Zabaw Muszkieterów w Gostyniu wyposażony jest w: piaskownicę, podwójną huśtawkę dla dzieci starszych powyżej 7 roku życia i huśtawkę dla dzieci młodszych od 3 roku życia, huśtawkę ważkę, kiwaka – konika, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat TÜV. Dla rodziców i opiekunów przygotowano ławki.

Gmina natomiast zadbała o przygotowanie terenu pod budowę placu zabaw, co kosztowało ok. 6.000 zł oraz o budowę ogrodzenia, by zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. Budowa ogrodzenia kosztowała 9.000 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.