PARTNER PORTALU
  • BGK

Planeta Energii we Włocławku

  • GK/wloclawek.pl    12 maja 2011 - 08:33
Planeta Energii we Włocławku

We Włocławku 12 i 13 maja będzie gościć miasteczko „Planeta Energii”. To główna nagroda konkursu edukacyjnego, któremu towarzyszyła akcja popularyzująca wiedzę na temat energii elektrycznej.
W konkursie wzięło udział około 13 tys. uczniów, w tym dzieci i młodzież z włocławskich szkół podstawowych. Jury wyłoniło najbardziej zaangażowane klasy i nauczycieli, którym przyznało 10 nagród głównych.

W grupie zwycięzców znalazła się uczennica pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 8 we Włocławku Joanna Matuszkiewicz. Główną nagrodą w konkursie jest dwudniowa wizyta interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego „Planeta Energii”.

W miasteczku, na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, w tym film 3D opowiadający historię Energoludków (kosmitów z Planety Energii) oraz eksperymenty naukowe przygotowane i prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na dzieci z wyróżnionych klas czekają książeczki edukacyjne, edukacyjna zabawka związana z energią elektryczną oraz film na DVD z wirtualną wycieczką po elektrowni wodnej.

Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające ich wkład w organizację akcji edukacyjnej na temat energii elektrycznej.

Konkurs skierowany był do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Do szkół trafiły przygotowane przez „Energę” materiały dydaktyczne, w oparciu o które nauczyciele mogli przeprowadzić ciekawe zajęcia dotyczące prądu.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji szkolnych i innych działań dotyczących energii elektrycznej oraz bezpiecznego i racjonalnego z niej korzystania, a następnie na udokumentowaniu odbytych zajęć.

Zwycięskie klasy zostały wyłonione na podstawie przygotowanych przez nauczycieli sprawozdań. Nad wizytami miasteczek „Planety Energii” patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.