PARTNER PORTALU
  • BGK

Płatne posiłki na półkoloniach

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    4 czerwca 2011 - 07:45
Płatne posiłki na półkoloniach

Stołeczny ratusz wycofuje się z finansowania posiłków w czasie akcji „Lato w mieście”. Rodzice zapłacą za obiady pociech nawet 7 zł dziennie. Z opłat mają być zwolnieni najubożsi.
W przyszłym tygodniu prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) podpisze zarządzenie, w którym ureguluje funkcjonowanie programów „Lato w mieście” i „Zima w mieście”. Wprowadzi ono odpłatność za posiłki serwowane w czasie obydwu akcji – informuje „Życie Warszawy”.

Ratusz oszacował, że koszt jednego posiłku to 7 zł. Opłaty trzeba będzie wnosić z góry za cały zadeklarowany okres. Ratusz zaplanował, że rodzice będą mogli otrzymać po wakacjach zwrot pieniędzy za niewykorzystane posiłki, jeśli wcześniej zgłoszą, że dziecko nie przyjdzie.

2 mln zł – tyle w poprzednim roku ratusz przeznaczył na posiłki dla uczestników akcji. 21 tys. – tyle dzieci uczestniczyło rok temu w imprezach w ramach „Lata w mieście”.

Dzieci, które znajdują się pod opieką ośrodków pomocy społecznej, nadal będą zwolnione z tych opłat. Ratusz szacuje, że z opłat może być zwolnionych nawet 30 proc. uczestników akcji.

Ratusz zapewnia, że pieniądze, które zaoszczędzi na posiłkach, pozostaną na koncie „Lata w mieście”. Burmistrzowie uatrakcyjnią ofertę np. o dodatkowe wyjścia do kina, na wycieczki.

W innych miastach rodzice najczęściej sami płacą za posiłki w czasie letniej akcji. Np. w Kozienicach za 90 zł na posiłki przez dwa tygodnie dziecko dostaje m.in. obiad, podwieczorek i napoje. We Wrocławiu o wysokości opłat decydują same szkoły. Wahają się od 4,5 do 7 zł dziennie.

W Gdyni w ogóle nie ma posiłków dla dzieci. Mogą przynieść z domu drugie śniadanie – pisze „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: