PARTNER PORTALU
 • BGK

Płyną skargi na nauczycieli

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 grudnia 2012 - 08:03
Płyną skargi na nauczycieli

Dzieci w małych miejscowościach uważają, że bicie i obrażanie ich przez nauczycieli za nieprzygotowanie się do zajęć jest czymś normalnym.
Wnioski o wszczęcie postępowania wobec dyrektorów szkół lub nauczycieli może złożyć do wojewody każda pełnoletnia osoba. Nie może to być anonimowe doniesienie, bo wtedy taka sprawa nie zostanie rozpoznana - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Nowa Karta nauczyciela do końca roku

Nauczyciele najczęściej są oskarżani o naruszenie godności ucznia, czyli: ośmieszanie, wyśmiewanie, uporczywe dokuczanie, stosowanie kar cielesnych, przemocy fizycznej i psychicznej.

O sankcjach orzeka komisja dyscyplinarna po przeprowadzeniu postępowania na wniosek rzecznika dyscyplinarnego. Może udzielić nagany z ostrzeżeniem, zwolnić z pracy, a nawet wydalić z zawodu - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • pllo, 2012-12-05 10:42:51

  Musiały by te dzieciaki i zapewne ich rodzice przenieść się w czasie o jakieś 40 lat wstecz kiedy to nauczyciel był autorytetem a kara cielesna normalną forma dyscyplinowania ucznia. Może eksperyment samoedukacji? Nauczyciel do kozy a nauka w grupach samokształceniowych pod okiem troskliwych rodzicó...w. Nikt nikomu krzywdy nie uczyni i wyniki nauczania murowane. Można będzie wyłąćzyć wszystkie kolorowe linbie telefoniczne bo kt lepiej zadbas o rozwój dziecka niż rodzic i ono same???? Tylko Kto na to idzie?  rozwiń
 • podpisałem, 2012-12-05 09:30:20

  Piękny tytuł! Poproszę konkrety: ile takich skarg było, ile osób ukarano, jaki to odsetek czynnych nauczycieli? Poproszę również o informacje: ile skarg płynie na urzędników, lekarzy i kominiarzy? STOP NAGONCE NA NAUCZYCIELI!
 • iar, 2012-12-05 08:52:46

  Algorytm podziału subwencji oświatowej na 2013 posiada błąd, więcej na stronie: iar.pl/aktualnosci/2012-12-03_Blad_w_projekcie_rozp_o_podziale_subwencji.html