PARTNER PORTALU
  • BGK

PO apeluje o głosowanie za ustawą o bezpłatnych podręcznikach

  • PAP    29 maja 2014 - 13:47
PO apeluje o głosowanie za ustawą o bezpłatnych podręcznikach

- O głosowanie za projektem dotyczącym bezpłatnych podręczników zaapelowały posłanki PO. Proponujemy rozsądny, spójny projekt, który może być przełomowy w polskiej szkole - przekonywała na konferencji prasowej w Sejmie Urszula Augustyn.
Głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty w tej sprawie zaplanowano na piątek.

Augustyn podkreślała, że Platforma pierwsza zdecydowała się na podjęcie pomysłu wprowadzenia bezpłatnego podręcznika. "Zrobiła ten pierwszy krok i od tego momentu zaczęło się ale" - dodała. Zaapelowała do opozycji o poparcie w głosowaniu projektu, który - wedug niej - jest rozsądny, spójny i może być przełomowy w polskiej szkole.

Czytaj też: Bezpłatne podręczniki także dla licealistów?

Była minister edukcji Katarzyna Hall (PO) argumentowała, że darmowe podręczniki to fundamentalne rozwiązanie dla polskiego systemu edukacji. Podkreśliła, że podręczniki i materiały edukacyjne przygotowano także dla dzieci niepełnosprawnych.

Rozpatrywanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty odbywa się w trybie pilnym. Zgodnie z projektem od 1 września 2014 r. uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych otrzymają bezpłatne podręczniki. Docelowo do 2017 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli zapewnione bezpłatne podręczniki, które będą własnością szkół wypożyczaną dzieciom.

Podczas środowej debaty w Sejmie projekt poparły PO i PSL; zastrzeżenia mają posłowie opozycji, w tym PiS, które chce, by z bezpłatnych podręczników korzystali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.