Po protestach tną opłaty za przedszkola

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 14-09-2011
  • drukuj
Z drastycznych podwyżek za dodatkowe godziny wycofują się Warszawa, Kraków i Biskupiec. Nie zrobią tego m.in. w Koszalinie i we Wrocławiu
Po protestach tną opłaty za przedszkola

W Krakowie obowiązuje stawka 3,50 zł za godzinę. Jednak protesty rodziców niemal na pewno przyniosą efekty. Dziś po południu miejscy radni mają przegłosować niższą stawkę 2,5 zł. – Są jeszcze zniżki na kolejne dzieci i dzieci niepełnosprawne – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Okupują przedszkole w Biskupcu

Prawie dwukrotnej podwyżki nie zaakceptowali rodzice przedszkolaków z Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie). Na początku września zaczęli protest przeciw wzrostowi czesnego do 3,95 zł za każdą dodatkową godzinę w przedszkolu. Poparł ich resort edukacji. Dziś radni mają obniżyć stawki.

Zmian nie szykuje Swarzędz (woj. wielkopolskie), gdzie padł rekord wysokości opłat. Korekty nie będzie też we Wrocławiu (2,49 zł) i w Koszalinie, gdzie stawka nie przekracza 2,2 zł – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

w Olsztynie stawka 3 zł też mogłaby spaść - 5 godzin bezpłatnych od 7 do 12 przypada na śniadanie, II śniadanie i obiad - czyli zostaje 3,5 godziny na normalne zajęcia...

tom, 2011-09-14 07:58:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE