PARTNER PORTALU
  • BGK

Podczas ferii w Warszawie rusza program "Zima w mieście"

  • PAP/EM    1 lutego 2017 - 15:37
Podczas ferii w Warszawie rusza program "Zima w mieście"
Koszt realizacji tegorocznej "Zimy w Mieście" to blisko 3 mln zł (fot. pixabay)

• 108 feryjnych placówek edukacyjnych przygotowano w tegorocznej edycji programu "Zima w mieście" w Warszawie.
• Dzieci będą mogły też bezpłatnie uczestniczyć m.in. w zajęciach kulturalnych oraz skorzystać z zajęć sportowych w 69 obiektach.
Ferie w województwie mazowieckim rozpoczną się 11 lutego. Potrwają do 26 lutego.

"Mamy nadzieję, że ten czas dzieciaki spędzą z jednej strony atrakcyjnie, radośnie, a z drugiej strony będzie to dla nich okazja do poznania czegoś nowego, znalezienia nowych przyjaciół, do poznania miasta od innej niż ta codzienna, szkolna strony" - powiedział wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński w środę na konferencji prasowej poświęconej "Zimie w mieście".

W 108 feryjnych placówkach edukacyjnych będą zorganizowane zajęcia dla dzieci najmłodszych, przyprowadzanych i odbieranych przez opiekunów. Placówki będą działać przez pięć dni w tygodniu, od godz. 7, 7.30 lub 8 do godz. 16 lub 17. W ramach zajęć odbywać się będą zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne czy teatralne, a także wycieczki do kin teatrów i muzeów.

Wszystkie feryjne placówki edukacyjne będą zorganizowane w szkołach. Pobyt w nich wiązać jedynie z jedną opłatą - 7 zł dziennie. To cena wyżywienia, każde dziecko uczęszczające do FPE otrzyma tam dwa posiłki, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady - na podstawie zaświadczenia Ośrodka Pomocy Społecznej lub dyrektora macierzystej szkoły - mogą zostać również zwolnieni z opłaty w FPE.

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną przygotowano zajęcia w siedmiu placówkach zorganizowanych w szkołach specjalnych.

Miejskie i dzielnicowe ośrodki sportu i rekreacji przygotowały zajęcia sportowe w 69 obiektach sportowych. Wśród nich będą hale sportowe, pływalnie, boiska, lodowiska i stok narciarski. Młodzież bezpłatnie, pod okiem instruktorów i trenerów będzie mogła zdobywać umiejętności lub je doskonalić. Wśród propozycji jest pływanie, jazda na łyżwach, na nartach i snowboardzie, gra w piłkę nożną lub siatkową, mini hokej, a także tenis stołowy i ziemny, wyczynowa jazda na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i BMX.

W tegorocznym programie "Zima w mieście" realizowana będzie ponadto urozmaicona oferta edukacyjno-kulturalna. Uczniowie z warszawskich szkół będą mogli odwiedzić m.in. Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Warszawy, Muzeum, Karykatury, Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Na zajęcia zapraszają także Instytut Pamięci Narodowej, Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Polsce, Narodowy Instytut Audiowizualny NinaTeka, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Miejski Ogród Zoologiczny i Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia specjalistyczne organizowane będą również w bibliotekach, ogródkach jordanowskich i domach kultury.

Specjalne zajęcia poświęcone bezpieczeństwu przygotowała Komenda Stołeczna Policji oraz Straż Miejska m.st. Warszawy.

Wszystkie placówki uczestniczące w "Zimie w Mieście" otrzymają karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup młodzieży komunikacją miejską. Podobnie jak w latach ubiegłych stołeczny ratusz zapewnia również przewóz dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

Na koniec ferii zaplanowano spektakl "Kraina kłamczuchów" w wykonaniu młodzieży uczestniczącej w Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych. Widowisko zostanie wystawione dwukrotnie w dniu 24 lutego w Teatrze Dramatycznym.

Koszt realizacji tegorocznej "Zimy w Mieście" to blisko 3 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronach: www.zima.warszawa.pl oraz www.um.warszawa.pl/zima.

Od 10 lutego stycznia inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanci będą kontrolować autokary wiozące najmłodszych na zimowy wypoczynek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.