PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Małgorzata Rauch nowym Kuratorem Oświaty

  • PAP/AT    7 marca 2016 - 12:18
Podkarpackie: Małgorzata Rauch nowym Kuratorem Oświaty
Małgorzata Rauch z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej (Małgorzata Rauch, fot. gimiwierzyce.pl)

Minister edukacji powołała Małgorzatę Rauch na stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Dyrektorka gimnazjum w Iwierzycach Małgorzata Rauch została powołana przez ministra edukacji narodowej na stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Jej kandydaturę rekomendowała komisja powołana przez wojewodę podkarpackiego.

Rzeczniczka wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała w poniedziałek (7 marca), że Rauch została wyłoniona na stanowisko kuratora w wyniku postępowania konkursowego przeprowadzonego pod koniec lutego.

Przypomniała, że w konkursie na stanowisko kuratora wpłynęło w sumie siedem zgłoszeń.

"Natomiast do postępowania konkursowego przystąpiło sześcioro kandydatów. Komisja w I etapie konkursu, po dokonaniu formalnej oceny przedłożonych przez kandydatów dokumentów, odrzuciła dwa zgłoszenia ze względu m.in. na uchybienia formalne. Do II etapu dopuściła pięcioro kandydatów" - dodała rzeczniczka.

Po przesłuchaniu przez członków komisji kandydatów, w głosowaniu zwyciężyła Rauch, i to ona została rekomendowana minister edukacji narodowej.

W skład komisji konkursowej wchodzili m.in. trzej przedstawiciele resortu edukacji, dwaj przedstawiciele wojewody oraz związków zawodowych. Przewodniczącym komisji był wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski.

Małgorzata Rauch z wykształcenia jest magistrem filologii polskiej, jest dyrektorem gimnazjum w Iwierzycach, działa również w Solidarności. W ostatnich wyborach samorządowych bez powodzenia startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • wikiry, 2016-03-13 13:12:14

    ścieżka kariery zawodowej mało imponująca... ale poprawna politycznie.... ZGADZAM SIĘ - WIĘKSZOŚĆ FERMENTU W SZKOŁACH WYWOŁUJĄ KOBIETY, KTÓRE ZAWŁADNĘŁY SYSTEM OŚWIATY W POLSCE - Ze względu na swoje usposobienie i brak "logicznego myślenia", a kierowanie się zmiennymi nastrojami emocj...onalnymi ( wynikającymi często z fizjologii kobiet), dzieciaki w szkołach ulegają "rozdyscyplinowaniu" - efekty tego widać już dzisiaj w młodym pokoleniu. Brak szacunku dla starszych i rówieśników, "pokazy mody" na szkolnych korytarzach, brak konsekwencji w stosunku do chuligaństwa i chamstwa, brak narzędzi i sprytu w zwalczaniu przemocy wśród młodzieży -- a największym z błędów jest brak stanowczości i charakteru w stosunku do władz oświatowych i samorządowych... cdn.  rozwiń
  • szowi, 2016-03-07 21:19:59

    To kolejna pani kurator. Niedługo trzeba będzie wprowadzać parytety dla mężczyzn, żeby mogli pracować w oświacie. Od ministra, przez kuratorów, dyrektorów, nauczycieli, aż po sprzątaczki same kobiety. To tak a propos jutrzejszego święta. A jeśli oświata schodzi na psy, to kto jest temu winien? Może ...zamiast zmian programowych, likwidacji gimnazjów itp. po prostu zatrudnić trzeba mężczyzn do pracy w szkole jako receptę na bolączki edukacji?  rozwiń