PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: przybliżą naukę do biznesu

  • PAP    13 grudnia 2010 - 16:49
Podkarpackie: przybliżą naukę do biznesu

Większa komercjalizacja wyników badań naukowych to jeden z celów projektu, prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego (RARR) pn. "Podkarpacka nauka dla przedsiębiorczości".
Wartość projektu, współfinansowanego ze środków unijnych, to ok. jeden mln zł. Jak powiedziała koordynatorka projektu Katarzyna Jarosz, jednym z założeń tej inicjatywy jest przybliżenie świata nauki do biznesu.

- Chcemy, aby współpraca między prowadzącymi badania naukowcami a przedsiębiorcami była bardziej efektywna. Dlatego w ramach projektu planujemy m.in. przeprowadzenie szeregu szkoleń dla osób zatrudnionych na wyższych uczelniach. Podczas seminariów dowiedzą się m.in. jak pozyskiwać finansowanie dla swoich badań oraz jak współpracować z biznesmenami - dodała.

Podkreśliła, że stworzony zostanie również katalog ofert technologicznych. Zawierać on będzie listę patentów, które zainteresowany przedsiębiorca będzie mógł wykorzystać oraz badań, które będzie mógł zlecić konkretnym ośrodkom naukowym.

- Katalog od stycznia przyszłego roku będzie dostępny poprzez stronę internetową projektu, a w 2012 r. zostanie wydany w formie papierowej - zaznaczyła.

W projekcie, który jest współfinansowany z unijnego programu Kapitał Ludzki, udział weźmie ok. 150 pracowników placówek naukowych z całego regionu. Jego realizacja zakończy się w 2012 r.

Czytaj też:

Szansą Małopolski połączenie biznesu z nauką

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.