Podkarpackie: przybliżą naukę do biznesu

Większa komercjalizacja wyników badań naukowych to jeden z celów projektu, prowadzonego przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego (RARR) pn. "Podkarpacka nauka dla przedsiębiorczości".
Podkarpackie: przybliżą naukę do biznesu

Wartość projektu, współfinansowanego ze środków unijnych, to ok. jeden mln zł. Jak powiedziała koordynatorka projektu Katarzyna Jarosz, jednym z założeń tej inicjatywy jest przybliżenie świata nauki do biznesu.

- Chcemy, aby współpraca między prowadzącymi badania naukowcami a przedsiębiorcami była bardziej efektywna. Dlatego w ramach projektu planujemy m.in. przeprowadzenie szeregu szkoleń dla osób zatrudnionych na wyższych uczelniach. Podczas seminariów dowiedzą się m.in. jak pozyskiwać finansowanie dla swoich badań oraz jak współpracować z biznesmenami - dodała.

Podkreśliła, że stworzony zostanie również katalog ofert technologicznych. Zawierać on będzie listę patentów, które zainteresowany przedsiębiorca będzie mógł wykorzystać oraz badań, które będzie mógł zlecić konkretnym ośrodkom naukowym.

- Katalog od stycznia przyszłego roku będzie dostępny poprzez stronę internetową projektu, a w 2012 r. zostanie wydany w formie papierowej - zaznaczyła.

W projekcie, który jest współfinansowany z unijnego programu Kapitał Ludzki, udział weźmie ok. 150 pracowników placówek naukowych z całego regionu. Jego realizacja zakończy się w 2012 r.

Czytaj też:

Szansą Małopolski połączenie biznesu z nauką

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE