PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. Są pieniądze na poprawę kształcenia zawodowego w powiecie jarosławskim

  • pt/pap    6 lipca 2017 - 16:43
Podkarpackie.  Są pieniądze na poprawę kształcenia zawodowego w powiecie jarosławskim
W ramach budżetu kupiono też ciągnik rolniczy o wartości ponad 200 tys. zł. (fot.flickr.com)

Wyposażenie pracowni szkolnych, warsztatów i laboratoriów w nowoczesny sprzęt zakłada projekt „Bliżej rynku pracy - kompleksowy program edukacji zawodowej w powiecie jarosławskim”. Budżet projektu to blisko 5 mln zł.
"Z tej kwoty ponad 4 mln zł to pieniądze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego" - powiedział starosta jarosławski Tadeusz Chrzan,

W ramach budżetu kupiono też ciągnik rolniczy o wartości ponad 200 tys. zł.

Chrzan zaznaczył, że ciągnik pomoże kształcić uczniów w szkołach o profilu rolniczym. "Dzięki niemu znacznie się polepszą warunki do kształcenia uczniów w obsłudze nowoczesnych gospodarstw rolnych" - powiedział.

Pojazd trafił do Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. To jeden z nowocześniejszych typów ciągników, ma blisko 100 koni mechanicznych, jest w pełni zautomatyzowany, posiada program Agropilot, wyposażony jest w GPS. Może współpracować z urządzeniami doczepianymi zarówno z tyłu, jak również z przodu pojazdu.

W ramach projektu, który będzie realizowany do września 2018 r., kupiony zostanie dla szkół również m.in. sprzęt komputerowy, w tym drukarka 3D. Wyposażone zostaną pracownie np. gastronomiczna i piekarnicza.

Projekt obejmie 13 placówek z powiatu jarosławskiego, udział w nim weźmie ponad 1,4 tys. uczniów i niemal 70 nauczycieli. Dla nich zaplanowano m.in. szereg szkoleń i wizyt studyjnych, które podniosą ich kwalifikacje. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.