PARTNER PORTALU
  • BGK

Podręczniki do wypożyczenia przy bibliotekach szkolnych w Katowicach

  • PAP    29 sierpnia 2012 - 13:42
Podręczniki do wypożyczenia przy bibliotekach szkolnych w Katowicach

Utworzenie wypożyczalni podręczników przy bibliotekach szkolnych w Katowicach proponują członkowie Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Bona Fides. Pod projektem uchwały intencyjnej, którą zamierzają przedstawić radnym miasta, zebrali dotąd ok. 300 podpisów.
"Decyzję o inicjatywie podjęliśmy, kiedy z prośbą o pomoc zwróciły się do nas wielodzietne rodziny. Usłyszeliśmy, że nie stać ich na zakup czterech kompletów podręczników za kilkaset złotych każdy. Zorientowaliśmy się, że problem jest szerszy, dlatego pomyśleliśmy o wypożyczalniach podręczników" - powiedział prezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Bona Fides, Grzegorz Wójkowski.

Czytaj też: Zwrot za podręczniki

Pomysł utworzenia wypożyczalni podręczników w mieście znalazł się w projekcie uchwały intencyjnej przygotowanej przez członków Stowarzyszenia. "Musimy zebrać 500 podpisów mieszkańców Katowic, żeby projekt został poddany pod głosowanie radnych" - wyjaśnił Wójkowski.

Członkowie Stowarzyszenia chcą, aby wypożyczalnie podręczników działały przy bibliotekach szkolnych i żeby mogły z nich korzystać dzieci z rodzin najuboższych i wielodzietnych. W projekcie uchwały nie określili szczegółowo grupy docelowej, ponieważ - ich zdaniem - powinien się tym zająć Urząd Miasta w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Jak dotąd pod projektem uchwały w sprawie wdrożenia programu udostępniania uczniom podręczników szkolnych poprzez działającą w Katowicach sieć bibliotek szkolnych zebrali ok. 300 podpisów.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. edukacja w zakresie praw obywatelskich, zwiększenie dostępu do informacji publicznej, kontrola wydatków publicznych, przeciwdziałanie korupcji w instytucjach publicznych, rozwój społeczności lokalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.