PARTNER PORTALU
  • BGK

Podstawa programowa w pakiecie

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    29 lipca 2011 - 06:57
Podstawa programowa w pakiecie

Gmina nie może nakładać opłat za zajęcia objęte podstawą programową wychowania przedszkolnego – orzekł sąd. Na uchwały w sprawie opłat za zajęcia dodatkowe w przedszkolach gminy mają czas do września.
Rada gminy określiła wysokość opłat za świadczenia w swoich przedszkolach. Ustalono odpłatność m.in. za gry i zabawy ruchowe wspomagające rozwój umysłowy dziecka i ustaliła opłatę w wysokości 1,50 zł za godzinę zajęć – podaje „Rzeczpospolita”.

Zakwestionował to prokurator, który zaskarżył uchwałę do sądu. Wskazywał on, że zajęcia, za które będą musieli płacić rodzice w zdecydowanej większości wchodzą już w skład podstawy programowej wychowania przedszkolnego, określonej w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim stwierdził, że rada gminy ustala opłaty za świadczenia przedszkolne, ale jedynie za te, które wykraczają poza podstawę programową wychowania przedszkolnego i orzekł, że gmina nie może pobierać od rodziców (opiekunów) dzieci korzystających z przedszkoli publicznych opłat za zajęcia, które są opisane w rozporządzeniu – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.