PARTNER PORTALU
  • BGK

Podszkolą się przed Euro

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    8 kwietnia 2011 - 06:44
Podszkolą się przed Euro

W województwach, do których należą miasta gospodarze Euro 2012 – dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim i mazowieckim – ruszają przetargi na szkolenia językowe i zajęcia z zakresu różnic kulturowych.
Projekt o nazwie Akademia Euro koordynuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz spółka PL.2012. Szukają zewnętrznych firm, które podejmą się przeszkolenia słuchaczy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Wystartowała Akademia Euro

W przetargu mogą startować m.in. szkoły językowe mające odpowiednie zaplecze pedagogiczne. W programie mogliby też wziąć udział przedstawiciele środowisk akademickich, jeśli chodzi np. o zajęcia z zakresu różnic kulturowych. W tej chwili przeprowadzana jest także rekrutacja koordynatorów regionalnych, którzy będą nadzorować szkolenia.

Kursy przeznaczone są dla osób, które będą w bezpośrednim kontakcie z kibicami w czasie turnieju. Chodzi więc głównie o pracowników branży transportowej (np. obsługa lotniska, taksówkarze), punktów usługowych i gastronomicznych, hotelarzy czy obsługę medyczną. Przeszkolonych zostanie 2,5 tys. osób.

Program w całości finansuje Unia Europejska. Jego budżet oszacowano na 13,5 mln zł. Na przełomie października i listopada ruszy kolejny projekt, mający na celu przeszkolenie pod kątem językowym ok. 5 tys. wolontariuszy UEFA. W czerwcu przyszłego roku na piłkarskie mistrzostwa Europy przyjedzie ponad milion zagranicznych turystów – pisze „ Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.