PARTNER PORTALU
  • BGK

Podział subwencji oświatowej. Ruszyły konsultacje

  • JL    28 października 2015 - 10:12
Podział subwencji oświatowej. Ruszyły konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje podziału subwencji oświatowej Fot. Pixabay

Rozpoczęły się konsultacje projektu rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2016.
Projekt rozporządzenia został przesłany do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji społecznych oraz umieszczony na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce Konsultacje społeczne a także na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego.

W projekcie uwzględniono między innymi: wyższą wartość wagi dla klas I – III szkół podstawowych. Waga ta została wprowadzona po raz pierwszy w 2014 r. w związku z ustawowym wprowadzeniem limitów uczniów w oddziałach klas I–III szkół podstawowych oraz w związku z rozwojem opieki świetlicowej w skutek objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci 6-letnich.

Dokument uwzględnia także wyższą wartość wag dla placówek realizujących zadania pozaszkolne na terenie odpowiednio powiatu i województwa.

W rozporządzeniu zawarto również nowe rozwiązanie w zakresie finansowania uczniów szkół położonych w miastach, które przekroczyły próg 5.000 mieszkańców oraz zmianę zasad finansowania uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych.

Jak informuje Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej, szczegółowe informacje o projekcie, w tym o terminie konsultacji oraz sposobie zgłaszania uwag, znajdują się w zakładce Konsultacje społeczne na stronie MEN.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.