Podział subwencji oświatowej. Ruszyły konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje projektu rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2016.

Podział subwencji oświatowej. Ruszyły konsultacje
Rozpoczęły się konsultacje podziału subwencji oświatowej Fot. Pixabay

Projekt rozporządzenia został przesłany do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji społecznych oraz umieszczony na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce Konsultacje społeczne a także na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego.

W projekcie uwzględniono między innymi: wyższą wartość wagi dla klas I – III szkół podstawowych. Waga ta została wprowadzona po raz pierwszy w 2014 r. w związku z ustawowym wprowadzeniem limitów uczniów w oddziałach klas I–III szkół podstawowych oraz w związku z rozwojem opieki świetlicowej w skutek objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci 6-letnich.

Dokument uwzględnia także wyższą wartość wag dla placówek realizujących zadania pozaszkolne na terenie odpowiednio powiatu i województwa.

W rozporządzeniu zawarto również nowe rozwiązanie w zakresie finansowania uczniów szkół położonych w miastach, które przekroczyły próg 5.000 mieszkańców oraz zmianę zasad finansowania uczniów należących do mniejszości narodowych i etnicznych.

Jak informuje Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej, szczegółowe informacje o projekcie, w tym o terminie konsultacji oraz sposobie zgłaszania uwag, znajdują się w zakładce Konsultacje społeczne na stronie MEN.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE