PARTNER PORTALU
  • BGK

Podziemia Rynku Głównego nagrodzone

  • GK    8 kwietnia 2011 - 09:48
Podziemia Rynku Głównego nagrodzone

Internauci uznali otwarcie podziemi Rynku Głównego w Krakowie za wydarzenie historyczne roku 2010.
Plebiscyt ogłosiło Muzeum Historii Polski z portalem historia.org.pl. W czołówce konkursu znalazło się też otwarcie w dawnej fabryce Schindlera w Krakowie wystawy „Kraków – czas okupacji 1939-45”.

W plebiscycie wzięło udział ponad 30 wydarzeń. Wśród zgłaszających były urzędy, stowarzyszenia, muzea, portale historyczne i parafie.

W głosowaniu wzięło udział kilka tysięcy internautów. Drugie miejsce zdobyła VI Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r., trzecie – ośmiominutowy film animowany na temat historii Polski w reżyserii znanego twórcy Tomasza Bagińskiego, a czwarte – otwarcie w dawnej fabryce Schindlera w Krakowie wystawy „Kraków – czas okupacji 1939-45”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Graniwid Sikorski, 2011-06-11 16:40:14

    Panie Prezydencie jakże cieszymy się, że za wydarzenie historyczne roku 2010 internauci uznali otwarcie podziemi Rynku Głównego w Krakowie. Jakże Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych cieszyło by się gdyby za wydarzenie roku 2011 internauci uznali by zmianę polityki Prezydenta... Miasta Krakowa p. Jacka Majchrowskiego jak i Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa p. Bogusława Kośmider. Względem tragicznej sytuacji lokatorów mieszkań w prywatnych jak i gminnych kamienicach. Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych apeluje przy tym aby nie zapominać o tragicznej sytuacji lokatorów mieszkań prywatnych kamienic, gminnych jak i TBS -ów. Wielokrotnie proponowaliśmy jako jedną z form rozwiązania sytuacji lokatorów budownictwo komunalne. Przy jego realizacji należy właśnie sięgnąć po środki unijne, budżetu Państwa jak i zdecydowanie zwiększyć środki Gminy Kraków na ten cel. Niech p. Prezydent Miasta Krakowa o tym nie zapomina, gdyż przede wszystkim winni się liczyć ludzie a nie tylko technologie. Apelujemy do Prezydenta p. Jacka Majchrowskiego, aby wreszcie zajął się tymi zagadnieniami lokatorskimi. Niech p. Prezydent nie zapomina o istniejących pustostanach i udostępni potrzebującym lokatorom, a nie ukrywa ich przed opinią publiczną Krakowa. Chcemy pomóc, a jedną z naszych form pomocy jest propozycja zwołanie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. Panie Prezydencie i Panie Przewodniczący od tego nie można się uchylić.  rozwiń