PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona czeka

  • AZA    15 października 2010 - 12:48

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyróżni trenerów i instruktorów, których podopieczni osiągnęli w tym roku sukcesy sportowe na prestiżowych zawodach. Czeka fundusz wynoszący pół miliona zł.
Województwo na nagrody finansowe dla szkoleniowców samorząd województwa przeznaczył pół miliona zł. Stowarzyszenia, kluby sportowe oraz samorządy lokalne mogą składać wnioski o nagrody do 21 października.

- Cieszą nas sukcesy sportowe zawodników z Kujaw i Pomorza. Ostatnio wszyscy przeżywaliśmy zwycięstwo na mistrzostwach świata naszego stypendysty, Adriana Zielińskiego z Tarpana Mrocza - mówi marszałek Piotr Całbecki - Wspierając naszych sportowców, samorząd województwa docenia też ich trenerów i opiekunów. Bez ich ciężkiej, pełnej zaangażowania pracy te sukcesy nie byłyby możliwe.

Nagrody marszałka otrzymają szczególnie wyróżniający się trenerzy i instruktorzy, którzy:
. prowadzą zajęcia z zawodnikami w klubie sportowym usytuowanym na obszarze Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
. osiągają wysokie wyniki w szkoleniu sportowym dzieci i młodzieży procentujące zwłaszcza zdobywaniem punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego,
. szkoleni przez nich zawodnicy w dyscyplinach olimpijskich zajęli miejsca od I do VIII w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, zajęli miejsca od I do III w Mistrzostwach Polski w kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy lub równorzędnych w 2010 roku,

W uzasadnionych przypadkach nagroda może być przyznana trenerom i instruktorom o mniejszym dorobku szkoleniowym pracującym w ośrodkach lub klubach, gdzie pomoc samorządowa lub sponsorska jest niewielka, a wykazują się dużym zaangażowaniem w prowadzonej pracy szkoleniowej.

Pisemne wnioski wraz z uzasadnieniem dorobku szkoleniowego i rekomendacją organu zgłaszającego należy składać do Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego do dnia 21 października.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.