PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona na edukację dla trzech lubelskich gmin

  • chelmonline.pl    4 marca 2013 - 09:35
Pół miliona na edukację dla trzech lubelskich gmin

Ponad 560 tys. zł trafi w najbliższym czasie do szkół w gminach Wierzbica, Siedliszcze i Sawin dzięki niedawnej decyzji zarządu województwa.
- To pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego, przeznaczone na wyrównywanie szans uczniów z tzw. terenów wiejskich - tłumaczy wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, który bezpośrednio odpowiada za EFS w województwie lubelskim.

Jeśli chodzi o wysokość dotacji, najwięcej, aż 316 tys. zł, dostała gmina Siedliszcze, która realizować będzie projekt pod nazwą „Gmina Siedliszcze stawia na edukację". W jego ramach zaplanowano zajęcia wyrównawcze, dodatkowe lekcje dla uzdolnionych uczniów, a także doposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne pomoce naukowe.

Ponad 154 tys. zł wyniesie z kolei dotacja dla Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej w gminie Sawin, która złożyła wniosek pt. „Mała szkoła - Wielcy MY - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów...".

Kolejnym projektem, który dostał dofinansowanie z EFS, jest „Lepszy start" Szkoły Podstawowej w Święcicy w gminie Wierzbica. W tym przypadku wysokość dotacji to 97 tys. zł.

- Cieszę się, że również mniejsze placówki z powiatu chełmskiego potrafią skutecznie starać się o unijne pieniądze na podnoszenie jakości kształcenia na tzw. terenach wiejskich - mówi Grabczuk. - Jest to o tyle ważne, że każda złotówka zainwestowana w edukację bardzo szybko daje bardzo wymierne korzyści społeczne, przede wszystkim społeczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.