PARTNER PORTALU
  • BGK

Pół miliona na walkę z uzależnieniami

  • KB    2 kwietnia 2010 - 14:20

Pół miliona złotych przeznaczył w tym roku samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na zadania związane z rozwiązywaniem problemów alkoholowych i przeciwdziałaniem narkomanii.
Dofinansowanie trafi na realizację 48 projektów w ramach trzech ogłoszonych przez zarząd województwa konkursów. Dotyczą one: rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii, aktywizacji środowisk wiejskich w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii i innych uzależnień.

Dzięki temu wsparciu kujawsko-pomorskie fundacje i stowarzyszenia zrealizują programy przeciwdziałania uzależnieniom, stworzą grupy wsparcia dla osób wychodzących z nałogów, pomogą też dzieciom i bliskim alkoholików i narkomanów.

W ramach konkursu dotyczącego rozwiązywania problemów alkoholowych w województwie kujawsko-pomorskim, realizowane będą zadania z zakresu profilaktyki uzależnień, edukacji zdrowotnej, pomocy terapeutycznej oraz pomocy porehabilitacyjnej. Wśród 20 tego typu przedsięwzięć, na które przeznaczono 200 tysięcy złotych znalazły się między innymi: kampania bilbordowa na temat rozwiązywania problemów uzależnień, warsztaty dla młodzieży z bydgoskich szkół gimnazjalnych, a także program profilaktyczno-rehabilitacyjny dla osób uzależnionych i dzieci alkoholików.

Zadania dofinansowane w ramach konkursu przeciwdziałanie narkomanii w województwie kujawsko-pomorskim dotyczą realizacji projektów edukacyjnych, programów wsparcia oraz ograniczania skutków zdrowotnych i społecznych uzależnień. Wsparcie otrzymało 15 przedsięwzięć na kwotę 250 tysięcy złotych.

Aktywizacja środowisk wiejskich w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii i uzależnień to konkurs, którego celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom w małych środowiskach wiejskich. Te zadania mogą być realizowane poprzez transfer rozwiązań  i dobrych praktyk na te tereny oraz organizację punktów konsultacyjnych. W ramach dofinansowania siedemnastu działań kwotą 50 tys. złotych zrealizowanych zostanie 13 projektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.