PARTNER PORTALU
  • BGK

Policjanci spotykali się z dziećmi

  • www.sztafeta.pl (ff)    4 października 2011 - 09:15
Policjanci spotykali się z dziećmi

Stalowowolscy policjanci z zespołu do spraw prewencji kryminalnej i nieletnich oraz dzielnicowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznej drodze do szkoły.
Policjanci odwiedzają szkoły, przedszkola i rozmawiają z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariuszy wspierają różne instytucje pozapolicyjne.

Sierżant Katarzyna Wilk – dzielnicowa osiedla „Młodynie” wzięła udział w spotkaniu z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. W trakcie spotkania dzieci usłyszały pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pierwszaki dowiedziały się, jak powinny dbać o swoje bezpieczeństwo, jak zachować się w trakcie drogi do i ze szkoły. Podczas spotkania odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa na drodze. I w tej szkole dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli odwiedziły stalowowolskich policjantów. Dzieci z klas I-III usłyszały pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obejrzały film, a także pokaz tresury psów policyjnych oraz policyjne radiowozy i ich wyposażenie.

Policjanci odwiedzali także przedszkolaków. Byli z wizytą w Przedszkolu nr 6 w Stalowej Woli. Podczas spotkania dzieci obejrzały film, którego bohater SpongeBob uczył, jak bezpiecznie korzystać z drogi.

Stróże prawa swoich działań nie ograniczają tylko do miasta Stalowa Wola. Odwiedzili też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jastkowicach w gminie Pysznica. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.