Policyjne kalendarze trafią do szkół

Pół tysiąca kalendarzy na 2012 rok wydanych przez elbląską policję trafi do uczniów elbląskich szkół. Kalendarze są zilustrowane rysunkami dzieci, które pokazują rówieśnikom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i dlaczego odblaski są takie ważne.
Policyjne kalendarze trafią do szkół

Jak powiedział Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji 12 rysunków, które posłużyły do zilustrowania przyszłorocznego kalendarza policyjnego to wyróżnione prace młodych elblążan, którzy przystąpili do konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs plastyczny o zasadach bezpieczeństwa na drodze to jedna z form promocji bezpiecznych zachowań młodych ludzi. Takie szkolenia uczniów prowadzą policjanci z drogówki i służb prewencyjnych.

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych od policjantów dowiadują się, jak zachowywać się, gdy zaatakuje agresywny pies albo co zrobić w sytuacji, gdy obca osoba częstuje słodyczami.

Nie tylko policjanci uczą bezpiecznych zachowań przedszkolaków czy najmłodszych uczniów. W Elblągu (zabierz głos/oceń prezydenta) istnieje w zespole szkół technicznych tak zwana klasa mundurowa. Uczniowie tej klasy uczą się elementów szkolenia policyjnego czy służb pożarniczych, ale także oni sami przygotowują dla swych najmłodszych kolegów programy edukacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE