PARTNER PORTALU
  • BGK

Politechnika Białostocka otwiera superliceum

  • JL    2 marca 2016 - 10:08
Politechnika Białostocka otwiera superliceum
Politechnika Białostocka otwiera nowe liceum ogólnokształcące. Fot. Białystok online (Justyna Fiedoruk)

Z inicjatywy rektora Politechniki Białostockiej prof. Lecha Dzienisa powstało liceum specjalizujące się w naukach ścisłych i w językach obcych.
Nabór do liceum Politechniki Białostockiej rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 15 maja. Będzie się odbywał poza miejskim systemem rekrutacji.

Liceum jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej i nauka jest tu całkowicie bezpłatna. W roku szkolnym 2016/2017 powstaną dwie klasy pierwsze. O tym, kto rozpocznie naukę w, jak to określają pomysłodawcy, „liceum na wyższym poziomie”, młodzież dowie się 26 czerwca, po dostarczeniu wyników z egzaminu gimnazjalnego.

Uczniowie będą mieli więcej godzin fizyki, chemii, matematyki oraz informatyki. Młodzież może spodziewać się też innej organizacji zajęć, np. chemia czy fizyka będą podzielone na część wykładową i laboratoryjną.

Skorzystają z nowoczesnych laboratoriów, pracowni czy zasobów bibliotecznych uczelni. Proces kształcenia będzie wspierany przez wykorzystanie nowych technologii: e-learningu, e-podręczników oraz wielu innych multimedialnych pomocy dydaktycznych.

– Stawiamy na uczenie się, ale przez praktyczne wykorzystanie bazy dydaktycznej Politechniki Białostockiej. Dostęp do biblioteki, laboratoriów, hali sportowej to wszystko jest bardzo ważne – mówi Katarzyna Kaczyńska, dyrektor nowego liceum.

Władze największej uczelni białostockiej wielokrotnie podkreślały, jak ważna jest współpraca ich studentów z chińskimi firmami. Dlatego w stworzonym przez siebie liceum zaplanowano, że będzie nauka języka chińskiego, którą poprowadzi native speaker z Chin, uczący wcześniej tego języka w wielu innych krajach.

– Bardzo poważnie traktujemy współpracę z Chinami w aspekcie nowego szlaku jedwabnego – mówi prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej.

Lekcje w nowym liceum poprowadzą doświadczeni nauczyciele i egzaminatorzy maturalni. Dodatkowo część kadry będą stanowić pracownicy naukowo-dydaktyczni politechniki, którzy na co dzień pracują również ze studentami.

W kraju działają dwa licea prowadzone przez politechniki: we Wrocławiu i w Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.