PARTNER PORTALU
  • BGK

Półkolonie w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    10 lipca 2012 - 10:56
Półkolonie w Swarzędzu

Zróżnicowany program półkolonii w Swarzędzu pozwala uczestnikom w pełni wykorzystać zaplanowany czas.
Mali sportowcy mogą skorzystać z półkolonii, które organizuje Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. W cenie 280 złotych (cena za turnus) odbędą się 4 turnusy z wyżywieniem w terminach: 30.07-03.08, 6.08-10.08, 20.08-24.08 i 27.08-31.08. Zajęcia organizowane są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, a w programie znaleźć można między innymi basen, cascader park, doskonalenie dyscyplin sportowych, ale również wyjazdy do kina, zajęcia plastyczne czy zoo.

Zajęcia o charakterze sportowym będą również odbywać się w Gimnazjum nr 3 od 9.07. Półkolonie dla dzieci, w cenie 60 zł za tydzień, ma swojej ofercie również Ośrodek Kultury w Swarzędzu, który prowadzi letnie warsztaty artystyczne (02-06.07 i 09-13.07). W programie m.in. Dziki Zachód i Kraina Piratów, animatorzy i wolontariusze prowadzą z dziećmi zajęcia plastyczne (malowanie, filcowanie, tworzenie biżuterii, praca z gliną), taneczne oraz ruchowe.

Mimo dwumiesięcznej przerwy w nauce, szkoły i inne instytucje również pamiętają o uczniach. Podczas tych wakacji dzieci mogą skorzystać z półkolonii prowadzonych przez szkoły podstawowe i jedno z gimnazjów oraz przez Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu, w której dla dzieci w wieku 7-13 lat odbywają się warsztaty kreatywności.

Tego lata bezpłatne zajęcia przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 1 odbywają się w murach Gimnazjum nr 3 na osiedlu Czwartaków. Codziennie w godzinach od 8:30 do 12:30 dzieci uczestniczą w zajęciach stacjonarnych i wyjazdowych, wśród których dużym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wycieczka do zoo.

Wyjazdowe zajęcia prowadzi również kadra Szkoły Podstawowej nr 4 na osiedlu Kościuszkowców. Uczniowie biorą udział w treningach sportowych, tanecznych i zabawach logicznych takich jak kalambury. Wyjeżdżają do kina, na pikniki i oglądają swoje ulubione bajki, a nawet wspólnie robią kanapki.

Równie ciekawy program półkolonii realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Mielżyńskiego, gdzie oprócz tradycyjnych zajęć stacjonarnych i wyjazdowych uczniowie mogą skorzystać z lekcji akademii sztuki dynamicznego tańca połączonego z walką (pochodząca z Portugalii technika o nazwie capoeira) oraz nauki elementów języka portugalskiego. Dzieci odwiedziły też Muzeum Pszczelarskie w Swarzędzu, a na kolejne dni zaplanowano dla nich jeszcze wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Nowym Tomyślu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.