PARTNER PORTALU
  • BGK

Polonez zabrzańskich maturzystów w plenerze

  • PAP    10 lutego 2011 - 08:21

Kilkuset maturzystów z Zabrza zatańczy w czwartek po południu poloneza na jednym z centralnych placów tego śląskiego miasta. Będą sztuczne ognie, gorące: herbata i rytmy muzyczne, a na koniec - zaproszenie do kina.
Zabrzańscy maturzyści już po raz czwarty wychodzą z tańcem poza szkolne mury. Chcą, by dzięki temu klimat egzaminu dojrzałości dotarł również do tych, którzy ten ważny sprawdzian mają już za sobą.

W poprzednich latach plenerowego poloneza tańczyło w Zabrzu ok. 300 osób - maturzyści, ich wychowawcy i nauczyciele. Organizatorzy imprezy podkreślają, że jest ona ważna nie tylko dla młodzieży, ale także dla starszych mieszkańców miasta.

"Chcemy w ten sposób zaktywizować młodzież i przypomnieć o tym ważnym wydarzeniu w ich życiu, tworząc przy tym klimat wieczornego, ulicznego balu" - powiedziała PAP zastępca naczelnika wydziału oświaty zabrzańskiego magistratu, Ewa Wolnica.

Młodzież zatańczy na Placu Warszawskim do dźwięków odtwarzanego z głośnika poloneza z filmu "Pan Tadeusz" autorstwa Wojciecha Kilara.

Maturzystów przywita prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, która przekaże zabrzańskim szkołom symboliczny czek na 25 tys. zł, z przeznaczeniem na szkolne wydatki związane z maturą. Potem zaplanowano zabawę taneczną przy gorącej herbacie, a na koniec - bezpłatny seans filmowy w kinie Roma.

W Zabrzu działa 18 szkół, w których zdaje się maturę - zarówno o profilu zawodowym, jak i ogólnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Zawisza, 2011-02-10 09:45:27

    Bardzo dobry pomysł