PARTNER PORTALU
  • BGK

Polowanie na ordery

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    11 maja 2011 - 07:36
Polowanie na ordery

Minister edukacji rozpaczliwie szuka nauczycieli do najwyższych odznaczeń państwowych. Na przygotowanie wniosków dyrektorzy szkół dostali 7 dni, bo MEN nakazał kuratoriom uporać się z tym do 16 maja.
Według „Dziennika Polskiego” resort edukacji wpadł na pomysł, jak z przytupem zakończyć ogłoszony we wrześniu Rok Odkrywania Talentów.

Wysłał do kuratoriów oświaty pismo z prośbą, by przesłali dodatkowe wnioski o nadanie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyży Zasługi lub Medalu Komisji Edukacji Narodowej nauczycielom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz uczniów zdolnych.

Dyrektorzy szkół na przygotowanie wniosków dostali od kuratorium 7 dni. Informacja na ten temat pojawiła się 6 maja na stronie internetowej kuratorium oświaty, termin składania wniosków mija jutro.

Pedagodzy są oburzeni wyznaczeniem tak krótkiego terminu. „Dlatego nie mam zamiaru wysyłać dodatkowych wniosków, nie będę brał udziału w tej akcji” – dodaje Mariusz Graniczka, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Krakowie. Pracownicy małopolskiego kuratorium oświaty podkreślają, że nie mieli żadnego wpływu na wyznaczenie tak krótkiego terminu.

Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi i członek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski zaznacza, że jest mało prawdopodobne, by wnioski o przyznanie orderu mogły być rozpatrzone w tak krótkim czasie, bo to długotrwała procedura – pisze „Dziennik Polski”.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.