PARTNER PORTALU
  • BGK

Polscy nauczyciele wśród najbardziej innowacyjnych

  • JP    16 marca 2018 - 14:15
Polscy nauczyciele wśród najbardziej innowacyjnych
W Polsce tytułem najbardziej innowacyjnego edukatora poszczycić się może aż 120 nauczycieli (fot. Microsoft)

Czworo nauczyciele z Polski na światowym zjeździe innowacyjnych edukatorów w Singapurze.
Karolina Antkowiak, Oktawia Gorzeńska, Łukasz Gierek oraz Dawid Łasiński ze szkół w Gdyni, Koziegłowach, Pogorzeli i Radomiu pojechali do Singapuru na Microsoft Education Exchange.

- Uważam, że edukacja powinna odpowiadać na potrzeby czasów, w których żyjemy, czyli przygotowywać młodych ludzi do życia w czasach rewolucji 4.0, co oznacza uczenie krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, kompetencji społecznych i cyfrowych. Edukacja jest moją pasją, wierzę w jej moc sprawczą, dlatego bardzo ważne jest dla mnie wprowadzanie innowacji, zmienianie kultury pracy szkoły oraz dzielenie się tym doświadczeniem z innymi – edukatorami, rodzicami oraz osobami odpowiedzialnymi za politykę oświatową - mówi Oktawia Gorzeńska, dyrektor 17 LO w Gdyni.

Dyrektor każdego dnia na blogu prowadzi transmisję, w czasie której opowiada o tym, czego się nauczyła tego dnia i czym zainspirowała.

Microsoft wspomaga wykładowców oraz uczniów szkoleniami, warsztatami i możliwością czerpania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami w ramach międzynarodowej społeczności Microsoft Innovative Educator Expert - 150 tys. najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie. W Polsce tytułem najbardziej innowacyjnego edukatora poszczycić się może aż 120 nauczycieli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Krakus, 2018-03-16 16:26:35

    Wsród najbardziej innowacyjnych, i najgorzej opłacanych.