PARTNER PORTALU
 • BGK

Polscy uczniowie przez większość roku mają wolne?

 • PAP/Gazeta Wyborcza    18 lutego 2015 - 07:44
Polscy uczniowie przez większość roku mają wolne?
fot. pixabay.com

Ten rok szkolny to teoretycznie 188 dni nauki i 177 dni wolnego.
Jeśli odjąć długie weekendy, rekolekcje, egzaminy próbne i prawdziwe, to okaże się, że dzieci przez większość roku nie chodzą na lekcje - pisze "Gazeta Wyborcza".

Z kolei z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju "Spojrzenie na edukację 2012" wynika, że polscy uczniowie spędzają mniej czasu na lekcjach niż ich rówieśnicy z rozwiniętych krajów.

Powinniśmy się martwić? Jak zauważają eksperci, Finlandia - stawiana za edukacyjny wzór - też nie przetrzymuje dzieci w szkołach i jest w gronie państw o najkrótszym czasie nauki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • ewa, 2015-03-02 22:03:00

  To samorządowy analfabeta który nie umie przeczytać sprawozdania, co najwyżej rozróżnia słupki.. i na tej podstawie ocenia wyniki • Wraz z uczniami z Holandii, Estonii i Finlandii polscy 15-latkowie znaleźli się w grupie najlepszych w Unii Europejskiej. Wg. PISA i nie przeszkadza w osiąganiu ...wyników ilość wolnych dni problemem jest to, że nieuczciwie interpretujemy wyniki na naszym podwórku krajowym, bo ci mądrzejsi pracują w szkołach a przygłupy dorwały się do rządów..  rozwiń
 • wirus, 2015-02-21 11:22:49

  A wczorajsze komentarze usunięte... No brawo adminie za czujność!
 • Piotruś Pan, 2015-02-20 20:18:44

  Do Bek: oj chyba jakis samorządowiec sfrustrowany się odezwał. Pewnie chce się odegrać na nauczycielach za swoje młodzieńcze szaleństwa. Ja chcę założyć stowarzyszenie i poprowadzić Urząd Gminy. Zaoferuję rządowi preferencyjne ceny.